LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Užbaigtas beveik ketverius metus vykęs ES Dvynių projektas Moldovoje

Užbaigtas beveik ketverius metus vykęs ES Dvynių projektas Moldovoje

Finaliniu renginiu Moldovos sostinėje Kišiniove buvo užbaigtas 2018 metų pabaigoje pradėtas Europos Sąjungos Dvynių programos projektas „Prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemos stiprinimas Moldovos Respublikoje“. 

Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti Moldovos pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos sistemą, tobulinant susijusius teisės aktus, stiprinant Prevencijos ir kovos su pinigų plovimu tarnybos pajėgumus ir kuriant veiksmingas analitines ir tyrimo priemones.

Kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, kuri buvo projekto lyderė, projekte savo žiniomis dalijosi ekspertai iš Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos. Projekto partneriai iš Lietuvos – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra, kuri atsako už projekto finansinį ir administracinį valdymą. Jaunesnieji projekto partneriai – Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetas Vokietijoje. Projekto vertė – 2 mln. eurų.

Projektui vadovavęs FNTT direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas pabrėžė, kad šis projektas buvo ambicingas, ir dėkojo visiems partneriams už bendradarbiavimą.

„FNTT tai buvo didelė garbė ir privilegija dalyvauti šiame projekte ir dalytis savo patirtimi su Moldovos Prevencijos ir kovos su pinigų plovimu tarnyba. Šiuo projektu visi partneriai siekėme prisidėti prie Moldovos tarnybos pajėgumų stiprinimo ir pasiekti, kad tarnyba taptų stipriu ir profesionaliu pinigų plovimo prevencijos padaliniu. Tikimės, kad tarnyba pasisėmė žinių ne tik iš Lietuvos pinigų plovimo prevencijos specialistų, bet ir iš partnerių bei stiprių AML profesionalų iš Lenkijos ir Vokietijos“, – baigiamajame renginyje sakė M. Petrauskas.

Įgyvendinant projektą, kuris tęsėsi 41 mėnesį, pavyko suorganizuoti ne vieną gebėjimų ugdymo seminarą, praktinius užsiėmimus, diskusijas. Buvo parengti vertinimai, gairės ir rekomendacijos, padėsiančios stiprinti Moldovos pinigų plovimo prevencijos teisinę bazę ir specialistų žinias, taip skatinant glaudesnį bendradarbiavimą tarp atsakingų institucijų.

Pasiektas dar vienas svarbus tikslas – sustiprinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priežiūros mechanizmai, pateikti ES lygmenį atitinkantys įstatymų pakeitimų siūlymai ir keitimosi informacija modelio gairės, o savo žinias pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje gilino net daugiau nei 660 Moldovos pareigūnų.

Net 56 ekspertai iš ES šalių narių trumpalaikių misijų, kurių vyko net 91, metu dirbo šiame projekte: 34 pareigūnai iš Lietuvos, 19 – iš Lenkijos ir 3 – iš Vokietijos. Iš viso jie čia dirbo 886 darbo dienas.

Daugiau nei 90 proc. visų projekto dalyvių vykusius seminarus ir praktinius užsiėmimus įvertino gerai arba labai gerai.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas