LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Parengta pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius atmintinė

Parengta pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius atmintinė

Per pastaruosius metus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Pinigų plovimo prevencijos ekspertai fiksavo rekordinį pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius (STR) skaičiaus augimą. Teikiamų STR kokybė yra itin svarbi siekiant užkardyti įtartinas, su pinigų plovimu susijusias veikas.

Atsižvelgdami į teikiamų pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas svarbą, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras drauge su FNTT skatina finansų įstaigas ir kitus įpareigotuosius subjektus atkreipti dėmesį į FNTT teikiamų STR kokybę, tam buvo parengta informacinio pobūdžio STR atmintinė.

„Pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius FNTT pareigūnai gauna labai daug. Kokybiška ir tiksli informacija pagreitina analizės procesą, todėl pareigūnai gali greičiau reaguoti ir imtis reikiamų veiksmų. Visų mūsų tikslas – užkardyti pinigų plovimo rizikas“, – sako FNTT Pinigų plovimo prevencijos valdybos viršininkas Edmundas Jankūnas.

Sudarytoje STR atmintinėje rinkos dalyviai ras informaciją apie teikiamų pranešimų teisinį pagrindą, galimus pranešimo teikimo būdus, STR turinio sandarą. Atmintinėje taip pat pateikiamos vyraujančios STR sukčiavimo tipologijos, tai leis greičiau atpažinti ir identifikuoti galimas rizikas. Taip pat informuojama, koks gali būti gauto pranešimo grįžtamasis FNTT vertinimas.

„Kokybiškas įtartinos veiklos pranešimas prasideda nuo paprastų, tačiau itin svarbių raportavimo taisyklių. Tikimės, kad taisyklių susisteminimas leis pagerinti įtartinos veiklos pranešimų kokybę bei sustiprins kovą su pinigų plovimu ir kitais finansiniais nusikaltimais,“ – teigė Eimantas Vytuvis, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovas.

 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas