LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Už neteisėtą praturtėjimą iš erotinio masažo paslaugų - kaltinamųjų suolas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, daugiau nei 350 tūkstančių litų įvairių mokesčių nuslėpimo nuo valstybės biudžeto, dokumentų suklastojimo ir daugiau nei 2 milijonų litų neteisėto praturtėjimo. Minėtų veikų padarymu kaltinimas trijų Klaipėdoje registruotų bendrovių savininkas A. K., o dokumentų klastojimu – V. K. ir L. M. 

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai, bendradarbiaudami su Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais atskleidė, kad kelerius metus trims uždarosioms akcinėms bendrovėms vadovavęs A. K. jų apskaitą tvarkė taip, kad į oficialią buhalteriją nebuvo įtraukiamos pajamos, gautos už striptizo bei erotinio masažo paslaugas. Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad į trijų įmonių buhalterinę apskaitą galimai nebuvo įtraukta daugiau nei 500 tūkstančių litų pajamų, ir tokia pati suma išlaidų, išmokėtų kaip darbo užmokestis striptizą bei erotinius masažus atliekantiems asmenims. Įtariama, kad apgaulingai tvarkant buhalteriją ir neteisingai teikiant duomenis valstybės institucijoms, nebuvo sumokėta daugiau kaip 350 tūkstančių litų  privalomų sumokėti mokesčių ir įmokų. 

Atliekant tyrimą dėl juodosios buhalterijos šiose  įmonėse kilo įtarimų, kad kaltinamojo A. K.
patiriamos išlaidos viršija gaunamas oficialias pajamas, ir jos galėtų būti gaunamos iš pajamų, neįtrauktų į įmonių buhalterinę apskaitą. FNTT tyrėjams, atliekantiems finansų tyrimą dėl galimo A. K. neteisėto praturtėjimo, buvo pateikti paskolų sutartys ir vekseliai, neva pagrindžiantys daugiau nei dviejų milijonų litų gavimą iš įvairių fizinių asmenų. Įtariant, kad dalis tyrimui pateiktų dokumentų gali būti suklastoti, buvo atliktos, asmenų tariamai paskolinusių pinigus A. K. apklausos, kratos ir kiti procesiniai veiksmai. Atskleista, kad dalis kaltinamojo A. K. pateiktų pajamas pagrindžiančių dokumentų buvo suklastoti. Įtarimai dėl dokumentų klastojimo buvo pareikšti trims asmenims, dviem iš jų  pripažinus savo kaltę, tyrimas baigtas, atleidžiant nuo  baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Tęsiant finansų tyrimą vėliau buvo pateiktos dvi paskolos sutartys, pagal kurias Jungtinėje Karalystėje registruota ribotos atsakomybės bendrovė trijų įmonių vadovui neva paskolino 450 tūkstančių eurų, kas nacionaline valiuta sudaro daugiau nei 1,5 mln. litų. Įtarus, kad pateiktos paskolos sutartys gali būti suklastotos, buvo atliktos kratos minėtas sutartis surašiusio L. M. patalpose. Kratų metu rasti duomenys pagrįstai leidžia manyti, kad paskolos sutartys galėjo būti suklastotos, todėl L. M. pareikšti įtarimai dėl netikrų dokumentų pagaminimo.    

Atlikus finansų tyrimą nustatyta, kad trijų įmonių vadovas A. K. daugiau nei 2 milijonų litų išlaidų negali pagrįsti  jų teisėtomis pajamomis. 

Baigtame ikiteisminiame tyrime, kuriam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorai, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius ir Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija pareiškė daugiau nei 350 tūkstančių litų civilinius ieškinius kaltinamajam A. K.. Padaryta žala ikiteisminio tyrimo metu atlyginta nebuvo.

Byla perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir Generalinės prokuratūros informacija

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas