LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Siuvimo bendrovės vadovai įvairiais būdais pasisavino daugiau nei trečdalį milijono litų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigtoje baudžiamojoje byloje įtaria du buvusius siuvimo paslaugas teikusios bendrovės vadovus pasisavinus daugiau nei 340 tūkstančių litų, apgaulingai tvarkius apskaitą ir melagingai teikus duomenis Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija, gavus duomenų, kad prieš penkerius metus Visagine registruotos bendrovės, turinčios siuvyklas Vilniuje ir Alytuje, vienintelis akcininkas, formaliai einantis direktoriaus pareigas, tariamai įnešė 100 tūkst. Lt akcininko įnašą bendrovės apyvartinėms lėšoms padidinti. Tačiau įgaliojimą veikti bendrovės vardu turintis akcininko ir direktoriaus tėvas V. K., būdamas faktiniu bendrovės vadovu, apskaitoje šio įnašo neįregistravo.

Po metų siuvimo bendrovės naujuoju akcininku ir direktoriumi tapo vilnietis R. Č. ir kartu su V. K. iš siuvimo bendrovės sąskaitos paėmė 156 tūkst. litų ir iš jų 100 tūkst. litų sumai užpildė kasos išlaidų orderį, įrašydamas, kad 100 tūkst. litų sugrąžinami buvusiam akcininkui už anksčiau neva padidintas apyvartines lėšas, taip padėdamas V. K. pasisavinti pinigus.

Dar didesnė pinigų suma buvo pasisavinta, bendrovės buhalterijoje neapskaičius lėšų, gautų už pasiūtas sukneles ir kareiviškas kelnes, ir parodžius daug didesnės nei faktiškai turėtos išlaidas už atliktus statybos darbus. Daugiau nei 127 tūkst. litų buvo pasisavinta, kai su bendrove, pasiuvusia 1 283 sunkeles ir 10 025 kareiviškas kelnes, už suteiktas paslaugas buvo atsiskaityta grynaisiais pinigais, kurių tuometinis faktinis bendrovės direktorius V. K. neapskaitė buhalterijoje ir pasisavino. Tyrimo metu tyrėjai taip pat nustatė, kad siuvimo bendrovės vadovai pasisavino beveik 117 tūkst. litų už atliktus statybų–remonto darbus. Išaiškinta, kad visus remonto darbus atliko verslo liudijimą turintys 2 darbuotojai, o jiems realiai buvo sumokėta ne 117 tūkst. litų, o keturis kartus mažesnė suma – tik 25 tūkst. litų. 

Per visą laikotarpį siuvyklos vadovai bendrai pasisavino daugiau nei 340 tūkst. litų, apgaulingai tvarkė bendrovės apskaitą, o teikiamose deklaracijose įrašydavo neteisingus duomenis apie bendrovės pajamas ir juos pateikdavo mokesčių administratoriui. Paskaičiuota, kad bendrovė nedeklaravo ir nesumokėjo daugiau nei 360 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.
Baigta baudžiamoji byla dėl siuvimo verslu užsiimančių verslininkų perduota Vilniaus apygardos teismui. Jiems gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas