LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Panevėžietis įtariamas siekimu legalizuoti nusikalstamu būdu įgytą turtą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – neteisėta komercine veikla stambiu mastu ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimu kaltinamas 37 metų panevėžietis D. B.

Įtariama, kad Panevėžio rajone registruotos ir automobilių transporto paslaugomis užsiimančios įmonės direktorius D. B. neteisėtu būdu, pažeisdamas įstatymų ir teisės aktų nustatytą tvarką – nepateikęs prašymo įregistruoti į mokesčių mokėtojų registrą, neteikdamas pajamų deklaracijų ir nemokėdamas privalomų mokesčių, versliškai, stambiu mastu vertėsi komercine veikla.

Tyrimo metu nustatyta, kad D. B., vertęsis tarptautine prekyba naudota automobiline technika, į savo ir žmonos atsiskaitomąsias sąskaitas keliuose bankuose periodiškai gaudavo pajamas iš užsienio už parduotas prekes.

Iš tyrimo metu nenustatytų asmenų įgijęs naudotas „Mercedes Benz“, BMW, „Volkswagen“, „Audi“ ir kitų automobilių detales ir aparatūrą,  D. B. duomenis apie parduodamas prekes skelbdavo internetinėje erdvėje – nenustatytuose tinklapiuose ir per internetinės prekybos sistemą „eBay“.

Už į užsienį iškeliavusių prekių siuntas verslininkas gavo 163 tūkstančius 980 litų pajamų ir nesumokėjo 23 tūkstančius 576 litų pajamų mokesčio.

Prieš savaitę dar vienoje baudžiamojoje byloje dėl sukčiavimo ir neteisėto vertimosi komercine veikla teismo baudžiamuoju įsakymu pasvaliečiui R. M. paskirta 455 MGL – 59 tūkstančių 150 litų bauda ir nutarta konfiskuoti vieno milijono 33 tūkstančių 236 litų vertės turtą – toks sprendimas priimtas Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorės Jolitos Pocienės perduotoje su prašymu užbaigti procesą supaprastinta tvarka baudžiamojoje byloje.

Iš nusikalstamų pajamų praturtėjęs Pasvalio rajone gyvenantis keturiasdešimtmetis vyriškis iš šešėlinės prekybos automobilių technika ir detalėmis gavo daugiau nei vieną milijoną litų pajamų ir nesumokėjo 131 tūkstančio 207 litų pajamų mokesčio.

Baudžiamoji byla buvo išskirta iš Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnais tiriamų vienos  organizuotos grupės nusikalstamų veikų – iš neteisėtos prekybos garso, vaizdo ir navigacine technika nelegalūs prekeiviai galėjo gauti daugiau nei puspenkto (4,5) milijono litų pajamų.

Už siekimą nuslėpti ar įteisinti savo paties ar kito asmens pinigus ar turtą, žinant, kad jie įgyti nusikalstamu būdu, už atlikimą su tuo turtu ar pinigais ar jų dalimi susijusias finansines operacijas, sandorių sudarymą ar jų naudojimą ūkinėje, komercinėje veikloje ar melagingą nurodymą, kad tai gauta iš teisėtos veiklos, baudžiama laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Panevėžio apygardos prokuratūros inf.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas