LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Lietuvoje sulaikyti Nigerijos verslininkų 2 mln. JAV dolerių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau – FNTT), vykdydama pinigų plovimo prevenciją, užkardė itin didelio masto pinigų plovimą, panaudojant Lietuvoje ir užsienyje registruotas priedangos įmones.
Tyrimo metu nustatyta, kad 2012 m. du Nigerijos Respublikos piliečiai įsigijo Lietuvoje registruotą, tačiau jokios realios veiklos nevykdančią įmonę. 2014 m. į įmonės sąskaitą, esančią viename iš Lietuvoje veikiančių bankų, iš Honkonge registruotos lengvatinio apmokestinimo kompanijos buvo pervesta 1,8 mln. USD, iš kurių 100 tūkst. USD Nigerijos piliečiai norėjo išimti grynaisiais, o kitus pervesti į Ispanijoje registruotas įmones. Pareigūnams įtarimų sukėlė tai, kad Nigerijos piliečių įsigyta įmonė registruota garaže, banko sąskaita, į kurią buvo gauti pinigai, atidaryta tik prieš kelis mėnesius, pati įmonė deklaruoja nuostolingą veiklą, turi įsiskolinimų biudžetui. Banko sąskaitoje esantiems 1,8 mln. USD buvo pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.
Siekdami surinkti galimus nusikalstamos veikos įkalčius, pareigūnai 2014-07-16 sulaikė abu Nigerijos piliečius ir atliko kratas jų gyvenamosiose vietose. Kratų metu buvo rasti ir paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi dokumentai, kompiuteriai, kompiuterinės laikmenos ir kiti tyrimui reikšmingi duomenys. Nigerijos piliečiams pareikšti įtarimai pagal LR BK 216 str. 1 d. (pinigų plovimas), 182 str. 2 d. (sukčiavimas stambiu mastu) ir 300 str. 3 d. (dokumentų klastojimas).
Siekiant užtikrinti neatidėliotinų pirminių veiksmų atlikimą bei užkardyti galimybę įtariamiesiems pasislėpti, kreiptasi į Vilniaus m. apylinkės teismą dėl suėmimo skyrimo.
Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas