LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT išaiškino šimtatūkstantines pajamas iš svetimo karjero gavusį žvyro prekeivį

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nelegalaus žvyro prekeivio iš Nemunaičio kaimo Alytaus rajone. Įtariama, kad nelegalus prekeivis iš neteisėtos veiklos gavo daugiau nei 100 tūkstančių litų pajamų.

 Pirminiais tyrimo duomenimis, 42-ejų įtariamasis R. K., tikrajam žemės savininkui nieko nežinant, iš Kulabiškių k., Alytaus raj., esančio neįregistruoto karjero neteisėtai kasė žvyrą ir jį pardavinėjo. Neteisėtai iškastą žvyrą be jokių dokumentų Nemunaičio kaimo gyventojas parduodavo Alytaus rajono ūkininkams, statybos ir kelių tiesimo darbus atliekančioms įmonėms ar fiziniams asmenims. Pirminiais skaičiavimais, R. K. per šiuos metus iškasė apie 4 tūkstančius kubinių metrų žvyro, o jį pardavęs gavo apie 100 tūkstančių litų pajamų.

 Neįsteigęs įmonės ir neturintis jokių leidimų įtariamasis žvyrą kasdavo dviem įsigytais ekskavatoriais, o išgabendavo jį dviem krovininiais automobiliais „Kraz“ ir „Man“. Nustatyta, kad nelegaliai iškastas žvyras buvo gabenamas transporto priemonėmis, jau išregistruotomis iš transporto priemonių registro, be jokių techninių apžiūrų, neapdraustomis privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir neturinčiomis licencijų vežti tokius krovinius.

 FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnai šiuo metu tikslina iškasto žvyro kiekį, nustatinėja žalą gamtai, skaičiuoja už iškastas žemės gelmių iškasenas gautas pajamas ir nesumokėtus mokesčius.
Ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Šios prokuratūros prokuroro sprendimu laikinai apribotos nuosavybės teisės į šimtą tūkstančių litų kainuojančias transporto priemones.

 Už įvykdytą nusikalstamą veiką Nemunaičio kaimo gyventojui gresia maksimali iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas