LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT baigė tyrimą dėl neteisėto praturtėjimo, kuriame įtariamasis aiškino iš prekybos kieme užaugintomis daržovėmis uždirbęs beveik 800 tūkst. Lt

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame daugiau nei 790 tūkst. Lt neteisėtu praturtėjimu įtariamas 37 metų marijampolietis G. D.

Išaiškinta, kad 2004–2007 metais įtariamasis nusipirko du butus Vilniuje, sandėliavimo patalpas Marijampolėje, kelis žemės sklypus Lazdijų bei Vilniaus rajonuose ir automobilį, bet jų įsigijimo negalėjo pagrįsti teisėtai gautomis pajamomis. Daržovių auginimu ir jų prekyba įvairiose Marijampolės apskrities turgavietėse besivertęs marijampolietis negalėjo gauti šimtatūkstantinių pajamų, nes nerealu, kad didelį kiekį žemės ūkio produkcijos galėjo užauginti namų valdos žemėje. Marijampolietis, negalėjęs pagrįsti daugiau nei 790 tūkst. Lt pajamų,  jau anksčiau yra teistas už nusikalstamą prekybą automobilių garso ir vaizdo technika. Paskutinį kartą G. D. buvo teistas 2009 metais už nusikalstamu būdu įgytų daiktų laikymą ir pervežimą, kai įsigijo ne mažiau kaip 700 automobilių navigacijos prietaisų, pagrobtų iš automobilių Vokietijoje.

Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo bendradarbiauta su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais.

Baigta baudžiamoji byla perduota Marijampolės rajono apylinkės teismui.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad tas, kas turėjo nuosavybės teise didesnės negu 500 MGL (65 tūkst. Lt) vertės turtą, žinodamas arba turėdamas ir galėdamas žinoti, kad tas turtas negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas