LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT atskleidė mažeikiškio, nuomojusio patalpas iš Lenkijos atvykusiems darbuotojams, sukčiavimo schemą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai sustabdė galimą sukčiavimą teikiant apgyvendinimo paslaugas keturiems šimtams iš Lenkijos atvykusių asmenų, atliekančių Mažeikių naftos perdirbimo įmonės remonto darbus. Atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai ne tik sukčiavimu, bet ir turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu pareikšti 45-erių metų Mažeikiuose veikiančios bendrovės direktoriui A. R.

Pirminiais duomenimis, vos praėjusių metų spalį įkurtos bendrovės vadovas A. R.  su keliomis Lenkijos bendrovėmis, kurių darbuotojai turėjo atlikti Mažeikių naftos perdirbimo įmonės planinius remonto darbus, sudarė sutartis dėl 400 asmenų apgyvendinimo ir maitinimo. Įtariama, kad siekiant sumažinti Mažeikių bendrovės pelną, buvo sudarytos ne tik realios, bet ir fiktyvios, tikrovės neatitinkančios sutartys su tiek Mažeikiuose gyvenančiais fiziniais asmenimis, tiek su asmenimis, dirbančiais pagal verslo liudijimus. Atskleista, kad sudarant fiktyvias sutartis su fiziniais asmenimis ir asmenimis, dirbančiais pagal verslo liudijimus, buvo dirbtinai padidinti nuomos įkainiai, o asmenys apgyvendinami nebūtinai sutartyje nurodytoje vietoje. Sudarius fiktyvias sutartis su šešėliniais tarpininkais, vieno darbuotojo iš Lenkijos apgyvendinimo kaina išaugdavo trečdaliu ar net puse kainos.

Kaip įtariama, šis už nuomą pervestų pinigų skirtumas būdavo perduodamas įtariamajam A. R., kuris juos pasilikdavo, nemokėdamas jokių mokesčių valstybei. Atskleista, kad Mažeikių verslininkas vos per 2 mėnesius iš dviejų fiktyvių nuomotojų išgrynino apie 55 tūkstančius litų.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai ikiteisminio tyrimo metu atliko kratas Mažeikių bendrovės patalpose ir jos vadovo A. R. namuose. Kratų metų buvo rasti ir paimti neoficialūs užrašai, kompiuterių duomenų kaupikliuose saugoma informacija apie bendrovės, vykdžiusios veiklą trumpiau nei metus, apgaulingai tvarkytą buhalteriją.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo ir kitų nusikalstamų veikų organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas