LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba dar kartą įspėja gyventojus dėl melagingų skambučių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba dar kartą įspėja Lietuvos gyventojus netikėti skambučiais, kai jiems telefonu skambina asmenys, ir, prisistatę FNTT darbuotojais, prašo nurodyti banko sąskaitų duomenis.

Informuojame, kad FNTT pareigūnai neskambina gyventojams ir niekada neprašo   padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų. Dar kartą įspėjame, kad gyventojai nepasitikėtų melagingais skambučiais ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems tokių duomenų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vardu.

Telefoniniai sukčiai ne tik prisistato FNTT tyrėjais, bet duoda ir neva banko juristo telefono numerį, kuriuo paskambinus žmonės praktiškai įtikinami, kad tikrai kalbasi su banko darbuotoju, kuris rūpinasi, kad jų sąskaitos neareštuotų. Šiuo metu pastebima tendencija, kad sukčiai, skambinantys Lietuvos gyventojams, pristato iš tiesų Tarnyboje dirbančių pareigūnų pavardėmis ir ne tik išvilioja banko sąskaitų duomenis, bet ir, pasinaudoję gautais duomenimis, paima greituosius kreditus. Be to, pastaruoju metu sukčiavimas suintensyvėjo – per dieną Tarnyba sulaukia net 4–5 skambučių iš gyventojų, norinčių pasitikslinti, ar jų tikrai ieškojo Tarnybos pareigūnai.

FNTT primygtinai įspėja, sulaukus panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu nesuteikti prašomos informacijos, o apie skambutį pranešti artimiausiam policijos komisariatui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas

 
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas