LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Teisiamųjų suole apsaugos bendrovei vadovavę sutuoktiniai kaltinami šimtatūkstantinių lėšų pasisavinimu, o darbuotojams mokėję atlyginimus vokeliuose

Teisiamųjų suole apsaugos bendrovei vadovavę sutuoktiniai kaltinami šimtatūkstantinių lėšų...

Vilniaus apygardos teisme bus nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje buvę apsaugos paslaugas teikiančios bendrovės direktoriai įtariami pasisavinę beveik 700 tūkst. eurų, o apsaugos darbuotojams mokėję atlyginimus vokeliuose. Tokie faktai nustatyti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos ir Panevėžio apygardos prokuratūros atliktame ikiteisminiame tyrime dėl turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.  

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad skirtingu laiku apsaugos bendrovei vadovavę sutuoktiniai iš Vilniaus, kaip įtariama, bendrovės darbo laiko apskaitos dokumentuose įrašydavo neteisingus duomenis apie darbuotojų faktiškai dirbtą laiką. Juose buvo melagingai pateikti duomenys, kad šeši darbuotojai iš Visagino dirba 12 val., o realiai dirbdavo po 24 val. per parą. Visaginiečiams už darbą visą parą buvo „kompensuojama“ atlyginimu vokeliuose. Išaiškinta, kad per kelerius metus šešiems darbuotojams buvo sumokėta beveik 9 tūkst. eurų grynųjų pinigų, kurie nebuvo apskaityti bendrovės buhalterijoje.

Tiriant Vilniuje registruotos apsaugos bendrovės veiklą atskleista, kad dešimtimis tūkstančių eurų siekiančias sumas bendrovei vadovavę sutuoktiniai pasisavino. Bendrovės apskaitoje buvo įtraukti suklastoti dokumentai apie tariamas automobilių ar patalpų nuomos sutartis su įvairiomis Lietuvoje veikiančiomis bendrovėmis. Remdamiesi šiais dokumentais, bendrovės direktoriai pasiimdavo iš bendrovės kasos grynuosius pinigus  ir, kaip įtariama, juos pasisavindavo.

Išaiškinta, kad kelerius metus tuometinis vadovas bendrovės lėšas savindavosi, kai sudarydavo beprocentes paskolų  sutartis su savo bendrove. Nustatyta, kad sudarius paskolos sutartis  apsaugos bendrovė iš direktoriaus „pasiskolino“ daugiau nei 340 tūkst. eurų sumą. Atskleista, kad realiai tokių pinigų direktorius bendrovei neskolino. Suklastojus dokumentus, kad neva paskolos sugrąžintos iš bendrovės kasos buvo paimtos tūkstantinės  pinigų sumos.  

Be to, atskleista ir dar viena vilniečių sutuoktinių apgaulė. Įtariama, kad 133 tūkst. eurų bendrovės vadovai galėjo pasisavinti, kai fiktyviai buvo sudaryta paskola ir iš bendrovės kasos paimti grynieji pinigai, kurie buvo perduoti Baltarusijoje gyvenančiam vyriškiui. Tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad apsaugos bendrovių vadovų nepažįstantis baltarusis nebuvo gavęs jokių pinigų, o Lietuvoje lankėsi tik savo atostogų metu.

Galimai šimtus tūkstančių eurų pasisavinusiems ir apgaulingai apskaitą tvarkiusiems vadovams gresia maksimali iki aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas