LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Tauragės autoservisas slėpė pajamas ir mokėjo atlyginimus vokeliuose

Tauragės autoservisas slėpė pajamas ir mokėjo atlyginimus vokeliuose

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Tauragėje įsikūrusio automobilių serviso vadovas įtariamas nuslėpęs daugiau nei 15 tūkst. eurų pajamų, įmonės darbuotojams mokėjęs neoficialias algas.

Tyrimo metu nustatyta, kad automobilių serviso paslaugas teikiančios uždarosios akcinės bendrovės vadovas apgaulingai tvarkė įmonės buhalterinę apskaitą, todėl negalima nustatyti dalies 2018 metų ir 2019 metų sausio bei vasario bendrovės veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros. Be to, įmonės direktorius, siekdamas išvengti mokesčių, įrašė į pridėtinės vertės bei metinę pelno mokesčio deklaracijas neteisingus duomenis apie bendrovės turtą, taip pat deklaravo tikrovės neatitinkančius duomenis apie nuosavą turtą mėnesinėse pajamų mokesčio deklaracijose.

Išaiškinta, kad bendrovės direktorius nepagrindė ir neapskaitė iš viso beveik 21,4 tūkst. eurų išmokėto darbo užmokesčio 6 bendrovės darbuotojams. Už minėtus pažeidimus (apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas, neteisingas duomenų pateikimas) baudžiamojon atsakomybėn patrauktas ir įmonės direktorius, ir juridinis asmuo – jo vadovaujama uždaroji akcinė bendrovė.

Klaipėdos apygardos prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

Už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą Baudžiamasis kodeksas numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų. Už neteisingą duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimą Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas