LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šešėlinių prekeivių grūdais bylos keliauja į teismą

Šešėlinių prekeivių grūdais bylos keliauja į teismą

Panevėžio apygardos prokuratūra į teismą perdavė dvi baudžiamąsias bylas, kuriose ikiteisminius tyrimus atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių–Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai. Įtariama, kad trys kaltinamieji, galimai organizavę šešėlinę prekybą grūdais, į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 116 tūkst. eurų mokesčių ir socialinių įmokų.

FNTT tyrėjai, atlikdami vieną šių ikiteisminių tyrimų, susidomėjo 40-mečio panevėžiečio veikla. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jis Marijampolės ir Panevėžio apskrityse iš įvairių žemės ūkio bendrovių ir ūkininkų įsigijo šimtus tonų kviečių, avižų, žirnių, kvietrugių. Įtariama, kad perkant grūdus iš 16 ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių nebuvo išrašyti jokie įsigijimo dokumentai, produkciją pardavusiems asmenims nepateikti kasos kvitas ar čekiai, dėl ko atsakingi asmenys buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Surinktais duomenimis, per mažiau kaip penkis mėnesius tokiu būdu buvo įsigyta beveik 2 tūkst. tonų įvairių grūdų, o už juos sumokėta daugiau kaip 270 tūkst. eurų. Manoma, kad vėliau kaltinamasis ne vieną tūkstantį tonų grūdų be apskaitos dokumentų pardavė dar brangiau. Tyrimo metu nustatyta, kad panevėžietis nesumokėjo daugiau kaip 57,5 tūkst. eurų pridėtinės vertės, pajamų mokesčių, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų.

Kitoje taip pat į teismą perduotoje byloje turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų pateikimu kaltinami Panevėžyje gyvenantys sutuoktiniai, vadovavę didmenine ir mažmenine grūdinės produkcijos prekyba besiverčiančiai bendrovei.

Tyrimo metu nustatyta, kad panevėžiečių pora, būdama bendrovės vadovais, galimai suklastojo buhalterinės apskaitos dokumentus. Pagal šiuos dokumentus, jie už beveik 140 tūkst. eurų iš Vilniuje registruotos bendrovės įsigijo 970 tonų kviečių.

FNTT tyrėjai išaiškino, kad viename bute sostinėje įkurta bendrovė tokio kiekio grūdų neturėjo ir nepardavė, o šimtatūkstantinės sumos iš Panevėžio bendrovės negavo. Manoma, kad suklastojus buhalterinės apskaitos dokumentus dėl kviečių įsigijimo minėta Panevėžio bendrovė į 

valstybės biudžetą nesumokėjo 59 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių. Be to, buvęs grūdais prekiavusios bendrovės direktorius iš bendrovės kasos paėmė didelę sumą pinigų  motyvuodamas, kad jie skirti atsiskaityti už perkamus grūdus. Tačiau grūdų jis nenupirko, pinigai pardavėjui nesumokėjo, o 30 tūkst. eurų, kaip įtariama, pasisavino.

Minėtiems ikiteisminiams tyrimams vadovavo ir juos organizavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Šešėlinę prekybą grūdais galimai organizavusio verslininko byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams, o mokesčių slėpimu ir lėšų pasisavinimu kaltinamų sutuoktinių byla – Panevėžio apygardos teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas