LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šešėlinis naudotų automobilių verslas prekeivį atvedė į teisiamųjų suolą

Šešėlinis naudotų automobilių verslas prekeivį atvedė į teisiamųjų suolą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai išaiškino Vilniuje gyvenančio verslininko N. S. sukurtą šešėlinį verslą naudotais automobiliais, o Generalinės prokuratūros prokurorai baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui. Įtariama, kad į Lietuvos valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 2,4 mln. Eur PVM. Kaltinimai dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine veikla, neteisėta juridinio asmens veikla pareikšti N. S. ir juridiniam asmeniui – Estijoje registruotai įmonei „N“.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis N. S. Estijoje įregistravo kelias įmones, kurios vertėsi prekyba naudotais automobiliais Lietuvoje, tačiau Valstybinei mokesčių inspekcijai pranešti apie Lietuvoje vykdomą veiklą, gautas pajamas ir mokėtinus mokesčius jis „pamiršo“.

FNTT tyrėjai nustatė, kad minėtas asmuo, turėdamas tikslą Europos Sąjungos valstybėse  įsigyti naudotas transporto priemones su 0 proc. PVM ir jas nekonkurencingomis sąlygomis, t. y. pigiau nei kiti prekeiviai, parduoti Lietuvoje, siekė išvengti turtinės prievolės – PVM mokėjimo į valstybės biudžetą. Kaltinamasis taip pat vadovavo bendrovėms (juridiniams asmenims), kurios buvo naudojamos neteisėtai veiklai nuslėpti.

Verslininkas kartu su dar keliais draugais įvairiuose Vokietijos, Italijos ir Belgijos naudotų automobilių aukcionuose pirkdavo naudotus geros kokybės automobilius, daugiausia „Volkswagen ir „Audi“ markių, ir atgabendavo juos į Lietuvą. Automobilius pardavinėjo fiziniams ir juridiniams asmenims Vilniaus Gariūnų turgavietėje bei kitose Vilniuje esančiose automobilių ekspozicijos aikštelėse. Trijulė per kelerius metus pardavė 899 automobilius už daugiau kaip 14 mln. Eur. Dėl nesumokėto PVM valstybei padaryta didelė žala  – daugiau nei 2,4 mln. Eur. Civilinį ieškinį minėtai sumai šioje byloje pareiškė Valstybinė mokesčių inspekcija.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai. Atliekant šį tyrimą buvo apklausta per 150 liudytojų, išsiųsti teisinės pagalbos prašymai į užsienio šalis, gautos specialistų išvados, atlikti kiti procesiniai veiksmai. 

Atliekant ikiteisminį tyrimą prokuroro sprendimu buvo išskirti trys tyrimai. Dvi baudžiamosios bylos jau išnagrinėtos teismuose, kaltinamojo N. S. „pagalbininkai“ nubausti baudžiamaisiais įsakymais.

N. S. jau buvo teistas anksčiau PVM grobstymo byloje.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas