LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Po FNTT tyrimo trikotažu prekiavęs verslininkas susimokėjo mokesčius valstybei

Po FNTT tyrimo trikotažu prekiavęs verslininkas susimokėjo mokesčius valstybei

Teismui perduota baudžiamoji byla dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo, kurioje tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra. Nustatyta, kad Šiaulių verslininkas organizavo šešėlinę prekybą apatiniu trikotažu ir išvengė sumokėti daugiau kaip 130 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

 Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad Šiauliuose registruotos bendrovės direktorius iš Lenkijos įmonės už daugiau kaip 600 tūkst. eurų įsigijo moteriško apatinio trikotažo. Lenkiškas trikotažas buvo parduotas įvairiose Lietuvos turgavietėse, tačiau šiauliečio vadovaujamos bendrovės buhalterinėje apskaitoje nebuvo jokių dokumentų apie šių prekių pardavimą Lietuvoje. Įrodyta, kad  slėpdamas tikrąjį šešėlinės veiklos mastą, verslininkas Kipre įkurtos kitos savo įmonės vardu išrašė PVM sąskaitas faktūras 645 tūkstančių eurų sumai, kad parduoda trikotažą Kipre registruotai bendrovei, kuri, kaip nustatyta tyrimo metu, jokios veiklos nevykdė ir trikotažo nepirko. Tokiais savo veiksmais verslininkas bandė išvengti daugiau kaip 130 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Šiaulių bendrovės vadovas, priremtas įrodymų, valstybei padarytą žalą atlygino, pervesdamas į biudžetą daugiau kaip 130 tūkst. eurų nesumokėto PVM.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamajam numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.           

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas