LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pasirodė 2020 metų MONEYVAL vertinimo ataskaita

Pasirodė 2020 metų MONEYVAL vertinimo ataskaita

Ataskaitoje teigiama, kad MONEYVAL vertintų valstybių ir institucijų kova su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu yra vidutiniškai efektyvi, todėl daroma išvada, kad šalių atitiktis kovos su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu standartams yra žemesnė nei siektina. Tai yra pagrindinės išankstinės išvados, padarytos atlikus 19-os MONEYVAL šalių narių, šiuo metu įgyvendinančių finansinių veiksmų darbo grupės (FATF) rekomendacijas, veiksmų horizontalią apžvalgą.

Metinėje ataskaitoje nurodoma, kad rizikos vertinimas, tarptautinis bendradarbiavimas ir finansinės žvalgybos naudojimas yra tos sritys, kuriose MONEYVAL narės gauna aukštesnius atitikties reitingus. Teigiama tai, kad 90 proc. šalių reguliariai vykdo tarptautinį bendradarbiavimą, pasitelkdamos savitarpio teisinę pagalbą ir keisdamosi informacija.

Nustatyta, kad finansų sektoriaus priežiūra, privataus sektoriaus atitikties priežiūra, juridinių asmenų skaidrumo užtikrinimas išlieka nepakankamai efektyvūs, taip pat nėra priimama pakankamai apkaltinamųjų nuosprendžių už nustatytus pinigų plovimo atvejus, o turto konfiskavimo atvejų išlieka labai nedaug. Ataskaitoje taip pat nustatomi rimti finansinių sankcijų, taikomų už terorizmą ir masinio naikinimo ginklų platinimą, trūkumai.

Nuorodą į MONEYVAL 2020 metų ataskaitą rasite čia.

 Apžvalginis filmukas:

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas