LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Panevėžietė bei jos dukra bus teisiamos dėl finansinių pažeidimų

Panevėžietė bei jos dukra bus teisiamos dėl finansinių pažeidimų

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinimai pareikšti įmonėms buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančioms motinai ir dukrai. Pareigūnams nustačius finansinius pažeidimus, kelios iš šių įmonių jau sumokėjo beveik16 tūkst. eurų mokesčių valstybei, tikimasi išieškoti dar apie 32 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aidas Amparavičius.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad panevėžietė R. G. bei jos dukra E. N. vadovauja kelioms uždarosioms akcinėms bendrovėms, teikiančioms buhalterinės apskaitos paslaugas. 2015-2016 metais jų klientais buvo apie 140 bendrovių. Be to, jos ir pačios įkūrė kelias uždarąsias akcines bendroves, kurias vėliau pardavė.

FNTT pareigūnai, atlikę išsamų tyrimą, nustatė, kad kai kurių iš šių įmonių veikloje galimai padaryta įvairių finansinių nusikaltimų – apgaulingai tvarkyta buhalterinė apskaita, nesumokėti mokesčiai valstybei ir kt. Keturių bendrovių, kurių finansų apskaita rūpinosi R. G., direktoriams jau teko atsakyti už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą ir vengimą sumokėti mokesčius, į valstybės biudžetą kelios bendrovės sumokėjo beveik 16 tūkst. eurų mokesčių.

Įtariama, kad R. G. apgaulingai tvarkė 18-kos bendrovių buhalterinę apskaitą bei pateikė neteisingus duomenis apie jų finansinę veiklą. Be to, jai pareikšti kaltinimai ir dėl sukčiavimo – įtariama, kad panevėžietė apgaule nesumokėjo beveik 32 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Jos dukrai pateikti kaltinimai dėl 8-ių apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo epizodų.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro A. Amparavičiaus, R. G. jau du kartus yra teista už ekonominio pobūdžio nusikaltimus. „Įtariant, kad kaltinamoji galimai toliau tęsia nusikalstamas veikas, ir buvo pradėtas šis ikiteisminis tyrimas“, – sakė prokuroras.

 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas