LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Vietname sulaikytas Europos Sąjungos paramos lėšų grobstymo schemos sumanytojas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba iš Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos gavo informaciją apie tai, kad šių metų sausio 21 dieną Vietname, Hošimino (Ho Ši Mino) mieste, pagal Lietuvos Respublikos ekstradicijos prašymą buvo sulaikytas ieškomas S. R. 

Vietnamo nacionalinio biuro pateiktais duomenimis, šiuo metu šios šalies policija atlieka patikrinimus, ar sulaikytas asmuo nėra padaręs nusikaltimų, už kuriuos gali būti patrauktas baudžiamajam persekiojimui Vietname, ir tik po to bus sprendžiamas klausimas dėl jo ekstradicijos į Lietuvą.

Vietname sulaikytas asmuo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje atliekame ikiteisminiame tyrime yra įvardijamas organizuotos grupės vadovu ir kartu su bendrininkais įtariamas milijoninių Europos Sąjungos paramos lėšų sukčiavimu, dokumentų klastojimu,  neteisėta įmonių veikla. Nuo 2014 metų kovo mėn. Europos Sąjungos paramos lėšų grobstymo įtariamuoju S. R. tapęs nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpė, o 2015 m. balandžio mėnesį Vilniaus miesto apylinkės teismas jam paskyrė kardomąją priemonę – suėmimą. 

FNTT atliekamo tyrimo duomenimis, įtariamieji nupirko finansinių sunkumų turinčių bendrovių, kurioms buvo skirta daugiau nei 3 mln. litų Europos Sąjungos parama, akcijas. Įsigytų bendrovių vardu buvo sudarinėjami fiktyvūs sandoriai su nusikalstamai veiklai nuslėpti naujai įsteigta įmone, kuri buvo naudojama kaip fiktyvi rangovė ir įrangos tiekėja. Visų šių bendrovių direktoriai buvo statytiniai asmenys, o faktiškai visoms bendrovėms vadovavo tas pats organizuotos grupės vadovas. Įtariama, kad statytiniams bendrovių vadovams buvo nurodoma klastoti dokumentus (statybos rangos, įrangos pirkimo, paskolų sutartis, mokėjimo prašymus ir kitus Nacionalinei mokėjimo agentūrai teiktinus dokumentus), tam, kad gautų Europos Sąjungos lėšas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas