LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Verslo skaidrumas - Lietuvos ekonomikos gerovės garantas

Balandžio 29 dieną Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rengtoje apskritojo stalo diskusijoje Prezidentūroje pranešimą „Verslo aplinkos skaidrumas Lietuvoje“ skaitė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Rameikis.

Diskusijos dalyviams buvo pristatytos prioritetinės FNTT veiklos kryptys, kurios sutelktos į nusikalstamų veikų, darančių didžiausią žalą valstybės biudžetui, atskleidimą ir tyrimą. Pastaruoju metu FNTT atskleidžiamos ir tiriamos nusikalstamos veikos, susijusios su sukčiavimu bei turto pasisavinimu finansų įstaigose, PVM grobstymu, neteisėtu manipuliavimu kuro ir paslaugų kainomis energetikos sektoriuje. Šios veikos pasižymi sudėtingais jų padarymo būdais ir mechanizmais, jas vykdant naudojamos naujausios informacinės technologijos, o pačios nusikalstamos veikos finansų srityje tampa tarptautinėmis. Be to, akcentuota, kad 2014–2020 metais Lietuvai bus skirta 44 mlrd. Lt dydžio ES finansinė parama, darysianti didelę įtaką ekonominiams, socialiniams procesams, todėl ypatingas dėmesys skiriamas nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėtu ES paramos lėšų gavimu ir panaudojimu, prevencijai, tokių nusikalstamų veikų atskleidimui ir tyrimui. 

Pranešime „Verslo aplinkos skaidrumas Lietuvoje“ pažymėta, kad neskaidrus verslas iškreipia rinką, varžo sąžiningą konkurenciją, ūkio subjektams sudaro nelygias sąlygas verslui.

FNTT, siekdama mažinti oficialiai neapskaitomos ekonomikos reiškinius ir mastą, siūlo keisti teisės aktus, apribojant atsiskaitymą, grynaisiais pinigais, užtikrinant grynųjų pinigų skolinimo ar dovanojimo sandorių kontrolėse. FNTT nuomone, labai svarbus ir glaudus bendradarbiavimas ne tik su mokesčių administratoriumi ir teisėsaugos institucijomis, bet ir su įvairių verslo sričių atstovais. 


Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas