LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Už įvykdytus finansinius nusikaltimus Alytaus bendrovės buhalterė stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Alytaus apskrities skyrius kartu su Alytaus rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame apgaulingu bendrovės „J“ buhalterinės apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų pateikimu kaltinama buhalterė  O. V. (g. 1963 m.). Alytaus rajono apylinkės teismui perduotoje baudžiamojoje byloje nustatyta, kad dėl buhalterės įvykdytų nusikalstamų veikų medienos apdirbimu užsiimanti bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 50 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

FNTT Alytaus apskrities skyriaus tyrėjai išaiškino, kad nuo 2007 m. sausio mėn. iki 2009 m. gegužės mėn., bendrovės „J“ buhalterė O. V. neišsaugojo už 140 tūkstančių litų parduotos medienos 21 PVM sąskaitos faktūros. Taip pat kaltinamoji buhalterinėje apskaitoje neužfiksavo  medienos pirkimo ūkinių operacijų už beveik 30 tūkstančių litų. Be to, UAB „J“ buhalterė, siekdama išvengti pridėtinės vertės mokesčio – 49 446 litų mokėjimo – PVM deklaracijose įrašė neteisingus duomenis apie bendrovėje gautas pajamas ir turto panaudojimą, kuriuos pateikė Alytaus apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Alytaus skyriui. Išaiškinta, kad bendrovė „J“ deklaravo 37 tūkstančiais litų didesnį pirkimo PVM, negu faktiškai turėjo išlaidų. Parduodant medieną įmonė į deklaracijas neįtraukė beveik 12,5 tūkstančio pardavimo PVM, todėl išvengė prievolės valstybei sumokėti pridėtinės vertės mokestį.    

Jau kartą teistai kaltinamajai už apgaulingai tvarkytą apskaitą ir neteisingų duomenų pateikimą gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas