LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Trys šiaulietės stos prieš teismą dėl sukčiavimo motinystės pašalpomis

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apskrities skyriaus pareigūnai  baigė tyrimą, susijusį su daugiau nei 140 tūkstančių litų motinystės (tėvystės) pašalpos įgijimu apgaule. Šiaulių  apygardos prokuroras kaltinimus dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo pareiškė buvusiai vienos statybos bendrovės direktorei R. D. (g. 1976 m.) ir toje pačioje įmonėje dizainere ir ekologe dirbusioms moterims. 


Tyrimo metu nustatyta, kad buvusi bendrovės direktorė R. D. priėmė E. K. (g. 1973 m.) dirbti dizainere, o V. L. (g. 1984 m.) – ekologe. Bendrovės dokumentuose, pateiktuose „Sodrai“, nurodyta, kad bendrovė dizainere ir ekologe dirbančioms moterims priskaičiavo po 4 tūkstančius litų atlyginimo. Tyrimo metu nustatyta, kad tuo metu pati įmonės direktorė R. D. gavo 800 litų darbo užmokestį, o kiti darbuotojai dėl nepakankamo užsakymų kiekio buvo atleidžiami iš darbo. Be to, įmonė tuo metu jau dirbo nuostolingai – šiuo metu jai paskelbtas bankrotas. Įtariama, kad bendrovėje, kuri vertėsi pastatų statyba, ruošė techninius projektus, prekiavo statybinėmis medžiagomis, buvo klastojami duomenys ir dokumentai apie tariamai naujoms darbuotojoms skirtą atlyginimą.


Tokiu būdu dizainerei E. K. ir ekologei V. L. nuo 2008 m. lapkričio iki 2009 m. liepos mėnesio išmokėta per 20 tūkstančių litų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos biudžeto lėšų. Pažymėtina, kad jei abi įtariamosios nebūtų įsidarbinusios, tiek motinystės, tiek motinystės (tėvystės) pašalpos joms nebūtų mokamos. Per dvejus metus fiktyviai įdarbintos moterys bendrai būtų gavusios daugiau nei 140 tūkstančių litų motinystės (tėvystės) pašalpos.

 Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių miesto apylinkės teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas