LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Telšiuose išaiškintas būdas neteisėtai realizuoti kurą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Telšių apskrities skyrius savaitgalį vykdytos operacijos metu sulaikė 3 asmenis, apklausė 4 įtariamuosius. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo (BK 182 str. 2 d.) neteisėtai realizuojant daugiau nei 176 tonų degalų, skirtų žvejybiniams laivams.

Šis tyrimas pradėtas remiantis informacija, kad nuo 2007 m. kovo mėn. iki 2008 m. sausio mėn. Telšių rajone registruota uždaroji akcinė bendrovė „Prie Luksto“ klastojo PVM sąskaitas faktūras, bunkeriavimo ir transporto važtaraščius, akcizo apskaičiavimo dokumentus. Įtariama, jog dokumentuose būdavo įrašomi duomenys, kad Klaipėdoje registruotai UAB ,,Briz“ buvo parduota daugiau nei 176 tonos dyzelino, skirto laivų atsargoms, tačiau realiai dokumentuose nurodytą dyzeliną realizavo J. N. ir kiti asmenys, neturintys teisės į akcizo ir pridėtinės vertės mokesčio lengvatas.

FNTT Telšių apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad UAB „Prie Luksto“ vadybininku dirbantis E. U. organizavo prekybą dyzeliniu kuru, skirtu laivams. Degalai, įsipilti AB „Mažeikių nafta“, buvo gabenami ne į Klaipėdos uoste stovinčius žvejybinius laivus, o į Šilutę. Šiuos degalus, kainuojančius perpus pigiau nei degalinėse, mielai pirkdavo įvairios Šilutės ir Klaipėdos transporto paslaugas teikiančios įmonės bei fiziniai asmenys. Nugabenus kurą ne į laivus, o kitiems pirkėjams, žvejybinės firmos UAB ,,Briz“ direktorius pasirašydavo dokumentus, kad bendrovė yra gavusi kurą, nors iš tiesų benzinvežis net nebūdavo užsukęs į uostą. Tuo tarpu tikrieji pirkėjai su UAB „Prie Luksto“ vadybininku E. U. atsikaitydavo iš karto, degalų pirkimo sandorio metu, ir grynaisiais pinigais. Pirminiais duomenimis paskaičiuota, kad E. U iš šios neteisėtos veiklos galėjo gauti daugiau nei 70 tūkstančių litų pelno.

Pagal nustatytą tvarką dyzelinas, skirtas laivams, AB „Mažeikių nafta“ nudažomas žalia spalva. Taip norima jį pažymėti kaip degalų rūšį, atleistą nuo akcizo ir PVM mokesčių. Tačiau nepaisant griežtų kontrolės reikalavimų, AB „Mažeikių nafta“ buvo įpiltas ne, kaip numatyta, žymėtas dyzelinas, o paprastas, nors dokumentuose nurodyta, kad AB „Mažeikių nafta“ pardavė UAB „Prie Luksto“ dyzeliną, skirtą laivams.

Dėl šio fakto FNTT Telšių apskrities skyriaus pareigūnai toliau tęsia pradėtą ikiteisminį tyrimą. Aiškinamasi, kokiu būdu AB „Mažeikių nafta“, nesilaikydama nustatytos tvarkos, išdavė vietoj žymėto dyzelino paprastą, taip padėdama UAB „Prie Luksto“ neteisėtai realizuoti degalus, skirtus žvejybiniams laivams.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas