LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Telefoniniai sukčiai nebegalės naudotis greitųjų kreditų bendrovėmis

Kauno miesto apylinkės teismas, lapkričio 15 dieną išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą, už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo priemonių įgyvendinimo pažeidimus dėl netinkamo kliento tapatybės nustatymo UAB „4finance“ direktoriui G. V. skyrė 8 tūkstančių litų baudą.

UAB „4finance“, plačiai žinomas prekės ženklu „Sms credit“ naudotojas, ir teikia greitųjų paskolų paslaugas. Skolinantis pinigus asmenys paraišką gali pildyti internetu, skambinant telefonu arba pateikti spaudos kioske. 

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atlikusi patikrinimą UAB „4finance“ nustatė, kad klientų bylose su kuriais paskolos sutartys buvo sudarytos internetu, t. y. kai klientas fiziškai nedalyvauja nustatant jo tapatybę, nėra klientų asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijų. Pagal dabartinį teisinį reglamentavimą informacijos apie klientą, gaunamos kartu su kliento pavedimu iš kitos finansų įstaigos, neužtenka, kad būtų sudaryta visa kliento tapatybei nustatyti reikalaujamų duomenų apimtis.

Pagal galiojančius teisės aktus, reikiamą kliento tapatybės duomenų apimtį garantuoja duomenys apie klientą, gauti iš asmens tapatybės dokumento, arba notariškai patvirtintos jo kopijos, o finansų įstaiga visada privalo turėti tapatybei nustatyti pateikto kliento dokumento originalo kopiją, patvirtintą darbuotojo parašu ir antspaudu. 

FNTT skirdama ypatingą dėmesį pinigų plovimo prevencijos priemonių įgyvendinimui, įspėja visas greitųjų kreditų bendroves tinkamai naudoti kliento tapatybės nustatymo priemones. Teisės aktų reikalavimus atitinkantis kliento tapatybės nustatymas turi būti pagrįstas asmens tapatybės dokumentais. 

Tinkamas kliento tapatybės nustatymas užkirs kelią telefoniniams sukčiams, kai nusikaltėliai apgaule gauna daugiatūkstantinius kreditus kitų žmonių vardu, pasinaudodami jų bankų sąskaitomis ir slaptažodžiais.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas