LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Teismui perduota „fenikso sindromo“ byla

Vilniaus miesto prokurorai sostinės apylinkės teismui perduota baudžiamąją bylą, kurioje vadinamuoju fenikso sindromo principu veikė bendrovės, valdžiusios vieną didžiausių Lietuvos maitinimo įstaigų tinklų, akcininkas A. P.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo 2008 metų pradžios nuolat didėjant buvusios bendrovės mokestinei nepriemokai valstybės biudžetui, siekdamas išsaugoti jos turtą bei išvengti mokėtinų mokesčių valstybei, A. P. tyčia padarė, kad minėta įmonė oficialiai taptų beturte. Buvusios bendrovės ilgalaikį turtą, Lietuvoje žinomus prekės ženklus ir kt. akcininkas perleido kitoms savo įtakos įmonėms, o tinklui priklausiusius restoranus ir kitas maitinimo įstaigas, esančias Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, perregistravo kaip naujas uždarąsias akcines bendroves, įdarbino šiose įmonėse tuos pačius vadovus (direktorius) bei daugumą kitų darbuotojų, iki tol dirbusių buvusioje bendrovėje. Vėliau, kai ši bendrovė nebeturėjo turto, o tik skolas valstybės biudžetui, kaltinamasis 2009 m. pavasarį fiktyviai už simbolinę 1 Lt kainą bendrovės akcijas pardavė Rusijos piliečiui, taip paslėpdamas buvusios bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentus. Dėl to valstybės biudžetas patyrė 1,5 mln. Lt žalą.

Kaltinamajam ir jo vadovaujamam naujam juridiniam asmeniui kaltinimai pareikšti ir dėl to, kad naujoji bendrovė neteisėtai susimažino valstybės biudžetui mokėtiną pridėtinės vertės mokestį daugiau kaip 300 tūkst. Lt.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorai, jį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto sukčiavimą nustato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų, juridiniam asmeniui už padarytą nusikalstamą veiką griežčiausia įstatyme įtvirtinta bausmė – juridinio asmens likvidavimas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas