LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Tarnyboje stiprinama atliekamų ikiteisminių tyrimų intensyvumo kontrolė

Nuo rugsėjo 1-osios dienos įsigalios Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtintas atliekamų ikiteisminių tyrimų terminų kontrolės tvarkos aprašas. Šia nauja tvarka nustatoma, kad kiekvienam FNTT atliekamam ikiteisminiam tyrimui ne tik sudaromas rašytinis tyrimo planas – padalinių vadovai asmeniškai atsako už ikiteisminio tyrimo trukmę.

Apraše nustatyta, kad tyrimo planas sudaromas ir tyrimo veiksmai planuojami ne ilgesniam nei 2 mėnesių laikotarpiui (jei ikiteisminį tyrimą organizuojantis ir jam vadovaujantis prokuroras nenurodo kitaip), kuris keičiamas atsižvelgus į ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, prokuroro nurodymus, arba pasibaigus terminui.

Taigi padalinio viršininkas ne tik tampa atsakingas už ikiteisminio tyrimo veiksmų planavimą, bet ir privalo asmeniškai kontroliuoti jų įvykdymo terminus, prokuroro nurodymų, pavedimų dėl proceso veiksmų ir sprendimų vykdymą. Jeigu bus išaiškinami tyrimo vilkinimo faktai ar kiti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai, padalinių vadovai apie tai privalės informuoti prokurorus ir Tarnybos vadovybę, o ikiteisminį tyrimą atliekantį pareigūną įpareigoti skubiai atlikti tyrimui būtinus veiksmus.

Šiuo įsakymu siekiama užtikrinti Lietuvos Respublikos baudžiamajame proceso kodekse taikomą greito proceso principą. Įsakymas parengtas laikantis Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro rekomendacijų, reikalaujančių per trumpiausią laiką atlikti ikiteisminius tyrimus ir atskleisti nusikalstamas veikas, ir suderintas su Generaline prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas