LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Sulaikytas verslininkas, naudojęs lengvatinio apmokestinimo įmones mokesčiams slėpti

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atskleidė sukčiavimo schemą, kai panaudojant lengvatinio apmokestinimo įmones (offshore), iš Kinijos buvo perkami automobilių stiklai, dirbtinai didinant įsigyjamų prekių kainą. Tai ne pirmas ikiteisminis tyrimas, kuriame atskleidžiami stambaus sukčiavimo mastai, įtraukiant lengvatinio apmokestinimo įmones, kurių pagalba išvengiama mokėti mokesčius.

 Pirminiais tyrimo duomenimis, Vilniuje gyvenantis 42-ejų metų palangiškis valdė kelias Naujojoje Zelandijoje, Mongolijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijoje įsteigtas lengvatinio apmokestinimo įmones. Nustatyta, kad viena didžiausių automobilių stiklų pardavėjų Lietuvoje įsigydavo prekes iš Kinijos. Tačiau automobilių stiklų pirkimo dokumentuose buvo fiksuojama, kad prekės perkamos ne tiesiogiai iš Kinijos gamintojų, o naudojant tarpines – lengvatinio apmokestinimo įmones. Vėliau šios įmonės automobilių stiklus parduodavo Lietuvos bendrovei. Tokiu būdu vieno automobilio stiklo kaina padidėdavo apie 40 procentų. Tyrimo metu išaiškinta, kad naudojant tokią pelningą schemą  prekybos automobilių stiklais apyvarta kelerius metus siekė daugiau nei 3,5 mln. JAV dolerių. Įtariama, kad naudojant pelno mokesčio slėpimo schemą, kai dirbtinai buvo padidinamos automobilių stiklų kainos, buvo išvengta sumokėti daugiau nei 100 tūkstančių eurų pelno mokesčių į Lietuvos biudžetą.

 Tyrimo metu FNTT tyrėjai atliko kratas lengvatinio apmokestinimo įmones valdančio palangiškio namuose, automobilių stiklais prekiaujančios bendrovės patalpose. Kratų metu palangiškis, paėmęs USB atmintinę, mėgino pabėgti iš bendrovės patalpų, tačiau FNTT tyrėjų buvo sulaikytas. Iš įtariamojo paimtoje USB atmintinėje rasta ikiteisminiam tyrimui itin reikšmingų duomenų. 

 Lengvatinio apmokestinimo įmones valdančiam palangiškiui ir automobilių stiklų prekyba Lietuvoje užsiimančios bendrovės direktoriui įtarimai pareikšti dėl didelės vertės sukčiavimo,  neteisėtos įmonės veiklos, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo, dokumentų klastojimo. Siekiant atlyginti valstybei padarytą žalą, laikinai apribotos palangiškio nuosavybės teisės į turimus žemės sklypus ir butą Palangoje. 

 Atliekamam ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

2016-06-13 

 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas