LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Sukčių grupuotės rankose – milijoninė prekyba naftos produktais

 Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame sukčiavimu, neteisėta ūkine veikla ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimu, apgaulingos apskaitos tvarkymu ir dokumentų klastojimu kaltinamas vilnietis A. I. (g. 1973 m.) ir jo suburtos septynių asmenų organizuotos grupės nariai. Kaltinimai sunkiais finansiniais nusikaltimais pareikšti juridiniams asmenims – trims uždarosioms akcinėms bendrovėms. Vilniaus apygardos teismui perduotą baudžiamąją bylą sudaro 37 tomai.

 Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad organizuotos grupės nariai Telšių, Šiaulių, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės ir Vilniaus apskrityse iš įvairių asmenų pirko naftos produktus. Iš viso vyriškiai, kaip fiziniai asmenys, be jokių įsigijimo dokumentų nupirko 28 600 kg modifikuoto skysto krosnių kuro, 8293 kg modifikuoto skysto katilų kuro ir 116 390 kg skalūnų alyvos, 493 700 litrų mazuto, 641 370 litrų dyzelinio kuro, 13 480 kg žalios naftos. Tęsdami nusikalstamą veiklą, organizuotos grupės nariai klastojo trijų jokios veiklos nevykdančių uždarųjų akcinių bendrovių „B“, „J“ ir „B“ PVM sąskaitas faktūras, jose melagingai nurodydami, kad naftos produktais prekiauta tarpusavyje, ir taip maskavo jų kilmę. Vėliau šie produktai kartu su suklastotais buhalterinės apskaitos dokumentais buvo parduodami įvairioms naftos produktais prekiaujančioms ir juos naudojančioms Lietuvos bendrovėms.

 Veikdami pagal tokią nusikalstamą schemą organizuotos grupės nariai tarpusavyje buvo pasiskirstę veiklos funkcijas: vieni ieškojo naftos produktų, kiti kontroliavo ir valdė realios veiklos nevykdančias įmones, klastojo buhalterinės apskaitos dokumentus, dar kiti tarpininkavo perduodant suklastotus dokumentus, pristatant naftos produktus, gryninant pinigines sumas ir jas skirstant organizuotos grupės nariams.

 Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad organizuotos grupės narių nusikalstamos prekybos naftos produktais apyvarta per pusmetį siekė daugiau nei 1 milijoną litų, į valstybės biudžetą nesumokėti 233 335 litai pridėtinės vertės mokesčio.

 Už įvykdytas nusikalstamas veikas kaltinamiesiems gresia maksimali baudžiamoji atsakomybė, numatyta Baudžiamajame kodekse – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas