LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Stambūs PVM grobstytojai - neišvengs atsakomybės

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl fiktyvias įmones nusikalstamai veiklai nuslėpti steigusios organizuotos grupės, kurios veiksmais fiziniams asmenims padaryta 11 546 142 Lt, o valstybės biudžetui – 3 959 927,07 Lt žala. Kaltinamąjį aktą su bylos medžiaga, kurią sudaro net 132 tomai, Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentas 2011-04-15 perdavė Vilniaus apygardos teismui.
Nusikalstamos veikos organizatorius A. K. (teistas 5 kartus) ir kartu su juo veikiantys A. Z., B. Š., R. T., R. A. V. J., A. I., pasinaudodami „Infosiūlas“, „Artsana“ bei kitų bendrovių dokumentais, nusikalstamą veiką pradėjo jau 2001 metais. Grupės atstovai Vilniaus, Kauno, Alytaus, Kėdainių, Palangos miestuose ieškodavo realiai veikiančių įmonių ir siūlydavo už sutartą piniginį atlygį į buhalterinę apskaitą įtraukti suklastotus dokumentus apie tariamus prekių ar paslaugų pirkimus ir taip sumažinti į valstybės biudžetą mokėtinus pajamų ar pridėtinės vertės mokesčius. Be to, 39 realiai veikiančių įmonių atstovai, į savo apskaitą įtraukę suklastotus fiktyvių įmonių dokumentus ir pervedę joms pinigus kaip atsiskaitymą už tariamai pirktas prekes ar paslaugas, kad šios juos išgrynintų ir grąžintų, pasiėmusios sutartą atlyginimą, pasisavindavo savo  atstovaujamų įmonių turtą.
Ikiteisminio tyrimo metu įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų, nustatytų LR BK 182 str. 2 d., 24 str. 6 d., 183 str. 2 d., o nusikalstamos veikos organizatoriui A. K. – LR BK 24 str. 4, 6 d., 182 str. 2 d., 183 str. 2 d., 222 str. 1 d., 300 str. 2 d. Taip pat įtariamiesiems pritaikytos kardomosios priemonės – paimti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas įtariamųjų turtui, kurio vertė 113 665,2 Lt. Be to, įtariamieji savanoriškai jau atlygino du trečdalius valstybės biudžetui padarytos žalos – 2 214 171,82 Lt.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas