LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šilališkis neteisėtų pašarų gamintojas stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl Šilalėje mažmenine prekyba pašarais ir grūdų malimu besiverčiančios individualiosios įmonės savininko S. P, įtariamo apgaulingu apskaitos tvarkymu ir neteisėta ūkine veikla.

FNTT tyrėjai atskleidė, kad 41-ų metų įmonės savininkas, neturėdamas leidimo, suteikiančio gaminti visaverčius kombinuotuosius pašarus, pasigamino įrenginį tokiems pašarams maišyti. Šiuo įrenginiu įmonėje pagaminti kombinuotieji pašarai buvo parduodami įvairiems asmenims, o įmonės buhalterinėje apskaitoje buvo įrašomi duomenys, kad parduodami malti grūdų mišiniai. Išaiškinta, kad pardavusi neteisėtai pagamintus pašarus įmonė per maždaug pusantrų metų gavo ne mažiau kaip 35 tūkstančius litų pajamų.  

Be to, tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė, prekiaudama pašarais, ne visus  parduotus pašarus ir sumaltus grūdus įtraukdavo į buhalterinę apskaitą. Įmonės savininko juodraščiai rodo, kad į buhalteriją nebuvo įtraukti apskaitos dokumentai apie keliems Šilalės gyvulių augintojams parduotas beveik 6 tonas kombinuotųjų pašarų, 1,4 tonos miežių ir 200 kg kvietrugių.

Ikiteisminį tyrimą organizavusi ir kontroliavusi Tauragės rajono apylinkės prokuratūra baudžiamąją bylą perdavė Tauragės rajono apylinkės teismui. Įmonės 41-ų metų savininkui už apgaulingai tvarkytą buhalterinę apskaitą ir neteisėtai be leidimo gamintus ir parduotus pašarus gresia maksimali laisvės atėmimo iki ketverių metų bausmė. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas