LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šiaulių sodų bendrijoje surastas antisanitarinis mėsos perdirbimo cechas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai kartu su Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais išaiškino sodų bendrijoje „Žibutė“, esančioje Šiauliuose, nelegaliai veikusią mėsos perdirbimo gamyklėlę.

Gautos informacijos pagrindu buvo patikrinti sodo sklype esantys statiniai – gyvenamasis namas ir ūkinės patalpos. Apžiūrint pastarąsias, buvo rastos dėžės su žalia mėsa, kurių bendras svoris – daugiau nei 600 kg. Patikrinimo metu FNTT Šiaulių apygardos tyrėjai kartu su Šiaulių apskrities VMI ir Šiaulių veterinarijos specialistais patalpose užklupo 4 antisanitarinėmis sąlygomis dirbančius mėsos perdirbėjus: sodo šeimininką, jo sutuoktinę ir 2 kaimynus. Šalia ūkinio pastato buvo aptiktos ir mėsos rūkymo patalpos. Ūkinėse patalpose buvo išpjaustoma, apdorojama žalia mėsa, stovėjo talpos mėsos mirkymui bei kita mėsai apdoroti reikalinga įranga.

Nustatyta, kad nelegalią mėsos perdirbimo gamyklėlės veiklą organizavo sodo sklypo savininkas, turintis verslo liudijimą prekiauti mėsos gaminiais šeštadieniais Telšių turgavietėje. Įtariama, kad antisanitarinėmis sąlygomis įrengtose mėsos perdirbimo patalpose apdorota mėsa vėliau be apskaitos dokumentų buvo parduodama turgavietėse. 

Tęsiant patikrinimą yra vertinamas neteisėtos prekybos mėsos gaminiais mastas ir gautos neteisėtos pajamos iš šios prekybos.

Foto 1 Foto 2

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas