LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šiaulių FNTT ir valstybinės mokesčių inspekcijos vadovai aptarė padalinių bendradarbiavimo aktualijas

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Šiaulių AVMI) padalinių vadovų kasmėnesiniame struktūrinių padalinių vadovų pasitarime dėl informacijos apie pastebėtas galbūt nusikalstamas veikas (jų atpažinimo požymius, informatyvių ir tikslių duomenų rinkimą) surinkimo ir pateikimo ikiteisminio tyrimo institucijoms dalyvavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdybos vadovai.

Siekiant kuo didesnio abiejų institucijų veiklos rezultatyvumo, efektyvaus bendradarbiavimo, valstybiško požiūrio į savo kasdienį darbą, ir buvo inicijuotas toks susitikimas – pokalbis. FNTT Šiaulių apygardos valdybos viršininkas Algimantas Laucevičius pirmiausia atkreipė dėmesį į skirtingus abiejų institucijų veiksmus – ką gali vieni, kai negali kiti, kas dėl teisinės reglamentacijos prieinama vieniems, bet neįmanoma kitiems, kad FNTT procesiniai sprendimai priimami per BK ir BPK nuostatas, koks aktualus veiksmų proporcingumas – „kad nebūtų taip, jog į žvirblį pleškinama iš patrankos“, – sakė pats A. Laucevičius. Jo nuomone, būtina įvertinti, kad procesas, prasidėjęs mokesčių specialistų surinktą medžiagą ir įrodymus apie galimą mokestinį pažeidimą perdavus FNTT tolesniam tyrimui, įtraukia prokuratūros, teismų atstovus ir nemažai užtrunka. Todėl labai svarbu nuo pat pradžios dirbti kvalifikuotai, informatyviai ir išsamiai. Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus viršininkas Darius Grubliauskas analizavo konkrečius Šiaulių AVMI atvejus, kurie buvo perduoti FNTT tolesniam tyrimui ir dėl kurių nebuvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. Buvo galimybė iš pirmų lūpų išgirsti, kodėl vienu ar kitu atveju atsisakyta pradėti ikiteisminius tyrimus, ko pritrūko, į ką reiktų ateityje atkreipti dėmesį. D. Grubliauskas supažindino su pastarųjų metų statistika, kiek Šiaulių AVMI perdavė medžiagų tirti FNTT, kokios bylos netrukus pasieks teismus, dar kartą akcentavo, kad prielaidų nepakanka, reikia maksimaliai surinkti ir pateikti įrodymus, nes be jų neįmanomas procesinis sprendimas.

Šiaulių AVMI viršininkė Auksė Tutkutė pastebėjo, kad mokesčių specialistui renkant galimo pažeidimo įrodymus labai svarbu ir adekvačiai įvertinti situaciją bei nedelsiant informuoti FNTT pareigūnus, kuriems suteiktos galios bei priemonės leidžia užtikrinti galimo pažeidimo išaiškinimą.

Foto 1 Foto 2Šiaulių AVMI inf. ir nuotraukos

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas