LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šiaulietis įtariamas neteisėtai praturtėjęs iš prekybos naudotais automobiliais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame daugiau nei 1 mln. litų neteisėtu praturtėjimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu įtariamas 37-erių metų naudotų automobilių prekeivis.

Pirminiais tyrimo duomenimis, per pastaruosius penkerius metus Šiauliuose ir Palangoje šiaulietis įsigijo žemės sklypus, gyvenamąsias patalpas, sandėlius ir du prabangius automobilius. Tuo pačiu metu vyriškis nusipirko komfortišką kemperį „MCLOUIS“, vandens katerį. Bendra viso turto rinkos vertė siekia daugiau nei 1 mln. litų. Tyrimo metu išaiškinta, kad įtariamasis nekilnojamąjį turtą įsigijo ne tik savo, bet ir giminaičiu vardu. Turima duomenų, kad šiauliečio uošvių vardu buvo įsigytas šimto tūkstančių litų vertės dar vienas butas Palangoje, o jo sesers vardu, kaip įtariama, nekilnojamasis turtas Varšuvoje. Per visą tą laikotarpį šiaulietis buvo deklaravęs, kad 2007 metais pajamų gavo pardavęs žemės sklypą, o praėjusiais metais gavo 200 tūkst. litų paskolą, tačiau daugiau gautos pajamos tebuvo minimalios ir skirtos šeimos pragyvenimui. Akivaizdžiai neatitikus gautoms ir deklaruotoms pajamoms, įtariama, kad šiaulietis milijoninį turtą įgijo iš šešėlinės prekybos automobiliais.

Įtarus, kad šiaulietis, pagrindinis akcininkas naudotų automobilių prekybos bendrovėje, kurioje jis dirba vadybininku, gali slėpti pajamos už parduotus automobilius, buvo pradėtas tyrimas ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Oficiali bendrovės apyvarta per metus siekia daugiau nei 1,5 mln. litų. Bendrovė naudotus automobilius parduodavo Marijampolėje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose turimose pardavimų aikštelėse bei viename lankomiausių transporto skelbimų portalų Lietuvoje. Vienu metu šiauliečio turima bendrovė pardavinėjo apie 50 iš Europos Sąjungos valstybių, daugiausia iš Belgijos Karalystės, atvežtų automobilių.

Atliekant ikiteisminį tyrimą FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad per pastarąjį pusmetį bendrovė pardavė daugiau nei 30 naudotų automobilių, kurių kainą oficialiuose buhalterinės apskaitos dokumentuose galėjo būti nurodyta žymiai mažesnė, nei realiai sumokėjo pirkėjai. Pirminiais duomenimis, pajamos už parduotus automobilius buvo slepiamos ne tik nurodant mažesnes automobilių kainas, bet kai kurių automobilių pardavimo ir visai nefiksuojant bendrovės buhalterijoje – nurodant, kad automobilius pirkėjai įsigijo tiesiai iš užsienio valstybių. 

Šią savaitę FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai atliko 7 kratas, kurių metu buvo paimti tyrimui reikšmingi dokumentai, kompiuteriai, užrašai, kuriuose, kaip įtariama, nurodytos realios įsigytų ir parduotų automobilių kainos. Kratų metu buvo rasti apie 25 tūkstančiai litų grynaisiais, kurie, kaip įtariama, buvo gauti iš šešėlyje parduotų automobilių.

Šiaulių apygardos prokuroro nutarimu, siekiant užtikrinti civilį ieškinį ir galimą turto konfiskavimą, šešėlinio automobilio prekeivio turtui, kurio vertė daugiau nei 960 tūkstančių litų, pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas