LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šešėlyje lenkiška skerdiena

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra atskleidė šešėlinį Lenkiškos skerdienos prekybos tinklą, kurios organizatoriai įtariami nuslėpę  ne mažiau kaip 1,5 milijono litų  pajamų.

Bendros šešėlinę maisto prekių apyvartą mažinančios operacijos metu, kurioje dalyvavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjai, uostamiesčio vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ir Klaipėdos AVMI specialistai, buvo atlikta 31 krata Klaipėdoje, Palangoje, Kaune, Šiauliuose, Pakruojo rajone ir Pagėgių savivaldybėje.

Klaipėdos mėsos perdirbimu užsiimančios bendrovės atsakingi darbuotojai organizavo  iš Lenkijos įsigyjamos skerdienos pardavimą be dokumentų Kauno ir Pakruojo rajono bendrovėms. Lenkiška skerdiena buvo realizuojama su fiktyviais dokumentais, kurie vėliau, po atsiskaitymo buvo sunaikinami. Tyrimo metu užfiksuota, kad Lietuvos bendrovėms skerdiena dažniausiai buvo parduodama ir gabenama naktį, o siekiant išvengti galimų patikrinimų kelyje, ji buvo vežama su fiktyviomis PVM sąskaitomis faktūromis.

Pirminiais skaičiavimais Klaipėdos bendrovė neapskaitė bendrovės buhalterinėje apskaitoje apie 1,5 mln. Lt pajamų, į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 540 tūkstančių litų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.  Įtariama, kad gautas neapskaitytas pinigines lėšas Klaipėdos bendrovė naudojo mokėdama atlyginimus vokeliuose, todėl  nuslėptų mokesčių suma gali didėti. Be to, Kauno ir Pakruojo rajono bendrovės, įsigijusios lenkišką skerdieną be dokumentų, ją realizuodavo turgavietėse neapskaitydama gautų pajamų.

Kratų metų buvo paimta bendrovių tvarkoma neoficiali buhalterija, dokumentai, kompiuteriai, ikiteisminiam tyrimui reikšmingos laikmenos, kuriuose yra duomenų apie vykdytą nusikalstamą veiklą. Taip pat kratų metu rasta daugiau nei 100 tūkst. litų grynųjų pinigų, kurie, kaip įtariama, yra neapskaitytos pajamos.

Įtarimai sukčiavimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu pareikšti 4 asmenims, tačiau tęsiant tyrimą, įtariamųjų ratas gali didėti.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas