LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šešėlinis „pigių“ padangų verslas vien pernai nuslėpė per pusę milijono litų PVM

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai atskleidė gerai organizuotą prekybos padangomis šešėlinį tinklą. Demaskuotas gerai organizuotas prekybos padangomis ir ratlankiais mechanizmas, kurio pagrindinis tikslas – klastojant apskaitos dokumentus, nemokėti jokių mokesčių į valstybės biudžetą.

Tyrimo metu nustatyta, kad Molėtų rajone registruota įmonė iš Europos Sąjungos šalių įveža labai didelius kiekius padangų ir ratlankių, kuriuos parduoda be jokių apskaitos dokumentų, arba apskaitos dokumentuose įrašo dešimtimis kartų sumažintas prekių kainas. Patikrinus dokumentus, nustatyti paradoksalūs atvejai: PVM sąskaitose faktūrose nauja padanga kainuodavo vos 8 Lt, nors tuo pat metu įmonės prekybos salone už tą pačią padangą buvo prašoma 200 Lt. Nauji prabangūs automobilių ratlankiai pagal dokumentus kainuodavo tik 10–15 Lt, nors prekybos vietoje už juos buvo prašoma nuo 200 iki 400 Lt. Tikrindami Molėtuose registruotą įmonę, FNTT pareigūnai nustatė, kad be apskaitos dokumentų padangas bei ratlankius pirkdavo ir kitos įmonės, registruotos Vilniuje, Kaune ir Ukmergėje, kurios šias prekes taip pat parduodavo be apskaitos dokumentų arba smarkiai sumažintomis kainomis. Tokiu būdu nusikalstamos grupės nariams vien tik per 2012 m. pavyko nuslėpti daugiau kaip pusę milijono litų pridėtinės vertės mokesčio. Tuo pat metu nusikalstamos grupės narių turtas augo kaip ant mielių: įmonių vadovai pirko vertingus žemių sklypus, pasistatė prabangius namus, įsigijo itin brangių transporto priemonių: „Porsche Cayenne“, S klasės „Mercedes Benz“, „VW Touareg“, „Harley Davison“.      

FNTT pareigūnai 2013-04-14 sulaikė 12 įtariamųjų, kuriems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo pagal LR BK 182 str. 2 d., 300 str. 3 d. ir 222 str. 1 d. Įtariamųjų sulaikymo operacijos metu buvo atlikta daugiau kaip 20 kratų įtariamųjų gyvenamosiose bei darbo vietose, jų metu rasti ir išimti: šaunamasis ginklas  su šoviniais, suklastotos PVM sąskaitos faktūros, daugiau kaip 100 tūkstančių litų grynaisiais pinigais, kiti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai. 

Siekiant užtikrinti galimos žalos atlyginimą, įtariamųjų turtui paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas už daugiau kaip 1 milijoną litų. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas