LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Šešėlinis milijonierius neatsisakė socialinės pašalpos ir nemokamų medicininių paslaugų

Panevėžio apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje daugiau nei 1,1 mln. Lt iš tarptautinės šešėlinės prekybos automobilių detalėmis ir aparatūra pajamų gavęs 25-erių metų panevėžietis įtariamas pinigų plovimu, sukčiavimu, neteisėta komercine veikla stambiu mastu ir kitais finansiniais nusikaltimais. Tai dar viena FNTT Panevėžio apygardos valdybos ir Panevėžio apygardos prokuratūros baigta baudžiamoji byla dėl milijonines pajamas gavusių organizuotos grupės narių padarytų nusikaltimų (kitų jos narių bylos perduotos nagrinėti arba jau išnagrinėtos teisme).

Tyrimo metu atskleista, kad panevėžietis, iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir kitų šalių gavęs prabangių automobilių vaizdo, garso ir navigacinę techniką bei automobilių detales, per internetinės prekybos sistemą, parduodavo Kinijos, Taivano, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos įmonėms ir fiziniams asmenims. Pirkėjai už įsigytą techniką pinigus pervesdavo į panevėžiečio draugų banko sąskaitas, o pardavėjas automobilių detales ir techniką persiųsdavo naudodamasis pašto paslaugas teikiančia bendrove ar siuntų tarnybomis.

FNTT Panevėžio apygardos valdyba ir Panevėžio apygardos prokuratūra išaiškino, kad solidžias neteisėtas pajamas gavęs jaunas panevėžietis buvo užsiregistravęs kaip bedarbis ir per kelerius metus apgaule gavo daugiau nei 7 tūkst. Lt socialinę pašalpą ir nemokamas medicinines paslaugas už daugiau nei 500 Lt. 

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už įvykdytas nusikalstamas veikas panevėžiečiui gresia maksimali iki 7 metų laisvės atėmimo bausmė.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas