LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Rūkytos mėsos pardavimo mastą slėpęs verslininkas stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą dėl individualią mėsos perdirbimo ir rūkytos mėsos gaminių prekybos veiklą vykdžiusio klaipėdiečio, kuris įtariamas apgaulingai ir aplaidžiai tvarkęs individualios veiklos buhalterinę apskaitą ir mokesčių administratoriui neteisingai deklaravęs duomenis apie turtą.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po šių metų kovo mėnesį FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjų ir Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistų Šilutės rajone, Gorainių kaime atlikto mėsos gaminių rūkymo cecho patikrinimo. Tyrimo metu nustatyta, kad klaipėdietis, įsigydamas šviežią mėsą, į apskaitą neįtraukė ir neišsaugojo 58 pirkimo PVM sąskaitų faktūrų už daugiau nei 17,5 tūkst. eurų, taip pat pinigų priėmimo kvitų ir kasos aparato čekių už beveik 10 tūkst. eurų. Be to, apskaitoje nebuvo atvaizduota daugiau nei 4,3 tonos rūkykloje pagamintos ir realizuotos rūkytos mėsos. Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad mėsos perdirbimo cechui vadovavęs klaipėdietis Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktose metinėse pajamų deklaracijose įrašė neteisingus duomenis apie turtą.

Baigtam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Mėsos rūkyklos savininko baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teismui, prokurorui nusprendus užbaigti procesą baudžiamuoju įsakymu.

2016-07-22 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas