LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Prieš teismą stos organizuotą PVM sukčiautojų grupę subūręs kaunietis ir jo bendrininkas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl pridėtinės vertės mokesčio sukčiautojų organizuotą grupę subūrusio 33-ejų metų kauniečio ir 41-erių metų jo bendrininko veiklos. Kaune, Šiauliuose ir Vilniuje veikusi organizuota grupė per kelerius metus 19-kai Lietuvos bendrovių padėjo išvengti sumokėti daugiau nei 1,1 mln. litų pridėtinės vertės mokesčio, o jų atstovams pasisavinti beveik 5 mln. litų.

FNTT Kauno apygardos tyrėjai nustatė, kad 33-ejų metų kaunietis vadovo organizuotai grupei, į kurios nusikalstamą veiką įtraukė organizuotai grupei nepriklausančius realią Lietuvoje ūkinę komercinę veiklą vykdančių įmonių atstovus. Organizuota grupė nusikalstamai veiklai nuslėpti naudojo 4 realiai jokios veiklos nevykdančias Kaune ir Vilniuje registruotas bendroves, kurių vardu išrašydavo suklastotas PVM sąskaitas faktūras ir kitus dokumentus. Šiuos dokumentus, kuriuose buvo nurodomi fiktyvūs sandoriai, kaunietis pateikdavo veiklą Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose vykdančioms bendrovėms, kad šios įtrauktų juos į savo buhalterinę apskaitą. Apskaitoje buvo dokumentai apie tariamus statybos darbus, statybinių medžiagų pardavimą ar suteiktas reklamos paslaugas. Jokios veiklos nevykdančioms bendrovėms buvo pervedami pinigai už darbus, prekes ir paslaugas, kurių realiai jos neatlikdavo – dalį šių darbus atlikdavo ir prekes parduodavo kiti asmenys ir bendrovės be jokių apskaitos dokumentų. Vėliau fiktyvioms bendrovėms pervesti pinigai iš banko sąskaitų būdavo išgryninami. 
Baigta baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui. Kauniečiams dėl sukčiavimo ir didelės vertės turto pasisavinimo gresia maksimali iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas