LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pričiuptas Italijos sukčiaus bendrininkas Lietuvoje

Tiriant versiją, kad šioje nusikalstamoje veikoje galėjo dalyvauti ir Lietuvos mėsos perdirbimo įmonės vienas iš darbuotoju, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai 2013-09-09 atlikto kratą jo bute, esančiame Vilniuje. Kratos metu pas įtariamąjį buvo surasti ir paimti neteisėtai laikomas šaunamasis ginklas – pistoletas „Glock“, kaip įtariama narkotinė medžiaga – kanapės ir jų dalys, suklastoti prabangaus laivo pirkimo dokumentai, penkių Pietų Korėjos gyventojų asmens dokumentai, internetinės bankininkystės slaptažodžiai, daugiau kaip dešimt įvairių JAV ir Lietuvos bankų išduotų mokėjimų kortelių, užsienio valstybėje įregistruotų lengvatinio apmokestinimo bendrovių (offshore) dokumentai ir kiti reikšmingi ikiteisminiam tyrimui daiktiniai įrodymai. Taip pat nustatyta, kad įtariamasis, klastodamas pirkimo-pardavimo dokumentus, Lietuvoje registruotos įmonės vardu legalizavo prabangaus laivo įgijimą, tai yra, pirkimo dokumentuose klastojant duomenis apie laivo savininką ir penkis kartus sumažinant tikrąją laivo įgijimo kainą.
Įtariamajam įteiktas pranešimas apie įtarimą pagal Baudžiamojo kodekso 182str. 2d. (Sukčiavimas), 203str. 2d (Neteisėta įmonės veikla), 216str. 1d. (Nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas), 222str. 1d. (Apgaulingas apskaitos tvarkymas), 253str. 1d. (Neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais), 259str. 1d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti), 300 str. 3 d. (Dokumentų suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas).
Įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės: užstatas, dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos. Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu visam įtariamojo nekilnojamam turtui, banko sąskaitoms ir įsigytam laivui paskirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas