LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Praėjusiais metais teistą klaipėdietį FNTT pričiupo sukčiaujant pridėtinės vertės mokesčiu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyboje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame baldinių plokščių apdirbimu ir prekyba žuvimi užsiimančios bendrovės direktorius V. M. sukčiaudamas ne tik išvengė sumokėti beveik 700 tūkst. Lt pridėtinės vertės mokesčio, bet ir įgijo teisę susigrąžinti 500 tūkst. Lt šio mokesčio iš valstybės biudžeto.

Tyrimo metu atskleista, kad V. M. vadovaujama bendrovė, pelningai parduodama žuvį, į valstybės biudžetą turėjo sumokėti beveik 700 tūkst. Lt PVM. Stengdamasis šio mokesčio išvengti, uostamiesčio verslininkas suklastojo bendrovės dokumentų priėmimo–perdavimo aktą ir fiktyviai ją pardavė asocialiam Latvijos piliečiui. Nustatyta, kad jau tariamai pardavęs bendrovę klaipėdietis vykdavo į Latviją, ir iš ten paštu išsiųsdavo mokesčių administratoriui teiktinas suklastotas PVM deklaracijas, kuriose būdavo nurodytos išgalvotos grąžintino pridėtinės vertės mokesčio sumos. Tyrimo metu atskleista, kad per 8 mėnesius įtariamasis V. M. suklastojo ir iš Latvijos paštu atsiuntė Lietuvos mokesčių administratoriui deklaracijas, kuriose iš viso nurodyta melaginga 1,2 mln. Lt grąžintino PVM suma. Taip uostamiesčio bendrovė ne tik išvengė prievolės į valstybės biudžetą sumokėti apie 700 tūkst. Lt PVM, bet dar ir įgijo teisę susigrąžinti 500 tūkst. Lt PVM permoką.

Baigtą ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Praėjusiais metais už Lietuvos Respublikos piliečio paso suklastojimą nuteistam V. M. gresia   maksimali  iki 8 metų laisvės atėmimo bausmė. Baigta baudžiamoji byla perduota Klaipėdos  miesto apylinkės teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas