LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Paukštyno vadovė nuteista už neteisėtą draudimo tarpininkavimą

Kaišiadorių rajono apylinkės teismas Dovainonių kaime naminių paukščių auginimu užsiimančios bendrovės „DP“ direktorę pripažino kalta ir  skyrė daugiau nei 11 tūkstančių litų baudą, už tai, kad neturėdama licencijos vykdė draudimo tarpininkavimą ir iš tokios veiklos gavo beveik pusę milijono litų pajamų.

Ikiteisminį tyrimą atlikę FNTT Šiaulių apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad 2008 m. balandžio–lapkričio mėnesiais UAB „DP“ sudarė netesėtą sutartį su Šiauliuose veikiančia draudimo brokerių bendrove ir vykdė draudimo tarpininkavimo veiklą. Paukštynas draudimo brokerio bendrovės vardu ieškojo klientų, siūlė jiems sudaryti draudimo sutartis, kreipiantis į draudimo brokerių bendrovę. FNTT Šiaulių apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad draudimo brokerių bendrovė sudarė draudimo sutartis su UAB „DP“ rekomenduotais klientais, t. y. su 14 bendrovių ir 2 ūkininkais. Išaiškinta, kad daugiausia buvo draudžiami gyvuliai. Iš viso draudimo brokerių bendrovė gavo beveik 4 milijonus litų draudimo įmokų, o iš šios neteisėtos tarpininkavimo veiklos naminius paukščius auginanti bendrovė „DP“ gavo komisinį 488 388 Lt atlyginimą. Tyrimo metu išaiškinta, kad UAB „DP“  direktorė tokia neteisėta veikla užsiėmė, siekdama nemokamai apdrausti savo vadovaujamos įmonės auginamus paukščius, kadangi pagal susitarimą nuo rekomenduotų klientų sumokėtų įmokų įmonė gavo 12,5 procento komisinių, tuo tarpu draudimo brokerio bendrovei liko tik 2,5 procento.

Lietuvos Respublikos teisės aktai nustato, kad draudimo tarpininkavimu turi teisę verstis tik turinčios Draudimo priežiūros komisijos išduotą licenciją įmonės.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas