LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Paramos įmonių vadovas įtariamas milijoninės labdaros pasisavinimu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame paaukotų pinigų ir labdarai skirtų daiktų pasisavinimu įtariamas Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo ir viešosios įstaigos Aklųjų ir silpnaregių paramos ir užimtumo centro „Ecce homo“ vadovas. Bendra labdarai skirtų pinigų ir daiktų vertė siekia daugiau nei 2 mln. Lt.

Tyrimo, kuris buvo atliekamas bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija, metu nustatyta, kad kelerius metus įvairių Lietuvos įmonių paaukoti grynieji pinigai nebuvo apskaityti nei Aklųjų ir silpnaregių paramos ir labdaros fondo, nei viešosios įstaigos buhalterijose. Išaiškinta, kad į paramos ir labdaros fondo buhalterijos kasą neįnešta daugiau nei 1 mln. Lt grynųjų pinigų ir niekur neužfiksuota, kaip paaukoti pinigai buvo panaudoti. Analogiška situacija išaiškinta ir viešojoje įstaigoje, kurios kasoje nebuvo duomenų apie gautus 500 tūkst. Lt grynųjų pinigų ir apie jų panaudojimą. Įtariama, kad paaukotas milijonines sumas pasisavino minėtų įstaigų vadovas. 

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai atskleidė, kad pasisavinti ne tik grynieji pinigai – įvairių Lietuvos įmonių paaukotos materialinės vertybės (kompiuterinė technika, avalynė, maisto papildai, maisto produktai ir kt.) tikrųjų paramos gavėjų taip pat nepasiekė. Tyrimo metu nei vienos iš vadovaujamų įstaigų buhalterinėje apskaitoje nebuvo ne tik duomenų apie daugiau nei 470 tūkst. Lt vertės gautas prekes, nei informacijos, kad labdara buvo išdalinta akliesiems ir silpnaregiams. 

Baigta baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už didelės vertės turto pasisavinimą ir apgaulingą apskaitą gresia maksimali iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas