LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Panevėžyje dirbančiam banko darbuotojui - įtarimai pasisavinus banko pinigus

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Panevėžio apskrities skyrius baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vieno komercinio banko darbuotojas D. Š. (g. 1973 m.) įtariamas iš banko pasisavinęs pinigus. Panevėžio apygardos prokuratūra, surašiusi kaltinamąjį aktą pagal Baudžiamojo kodekso 183 str. 1 d. (turto pasisavinimas), bylą perdavė Panevėžio m. apylinkės teismui.

FNTT Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnai tyrimą pradėjo 2007 m. birželio pabaigoje, kai gavę operatyvinės informacijos apie vykdomą nusikalstamą veiklą patikrino Pasvalio rajone, Škilinpamūšio kaime, veikiantį vieno iš komercinių bankų filialą. Šio patikrinimo metu Klientų aptarnavimo skyriaus patalpose buvusiame D. Š. dokumentų krepšyje aptikti 297 komercinio banko pranešimai, kuriuose buvo užfiksuota, kad transporto priemonių savininkai (ar valdytojai) sumokėjo mokestį už transporto priemones, važiuojančias į Lietuvos Respubliką.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo išaiškinta, kad nuo 2007 metų birželio 27 dienos 8 val. 30 min. iki 2007 m. birželio 28 dienos 9 val. komercinio banko darbuotojas surinko mokesčius iš transporto priemonių savininkų (ar valdytojų) ir banko komisinius už mokesčio administravimą, iš viso beveik 7 500 litų, tačiau neįtraukė į banko apskaitos sistemą ir neįnešė į kasą. Taip D. Š. per vieną savo darbo pamainą pasisavino bankui priklausančius pinigus.

Baudžiamasis kodeksas už įvykdytą nusikaltimą pagal Baudžiamojo kodekso 183 str. 1 d. (turto pasisavinimas) nustato baudžiamąją atsakomybę – viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas