LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Panevėžio bendrovės vadovai bus teisiami už kėsinimąsi apgaule gauti 18 mln. litų Europos Sąjungos paramos lėšų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra baigė baudžiamąją bylą, kurioje pasikėsinimu apgaule įgyti 18 mln. litų vertės svetimą turtą ir dokumentų suklastojimu kaltinami Panevėžyje įkurtos bendrovės akcininkas G. V. ir tuometinis Panevėžio apskrities viršininko pavaduotojas bei bendrovės direktorius V. B. 

Išaiškinta, kad 2008 m. gruodžio mėnesį Panevėžyje įkurtos bendrovės savininkai suklastojo vieno iš Lietuvoje veikiančių komercinių bankų Panevėžio klientų aptarnavimo centro išrašytą pažymą dėl preliminaraus sprendimo suteikti paskolą. Pažymos kopiją V. B. patvirtino savo spaudu, parašu ir bendrovės antspaudu. Tyrimo nustatyta, kad vėliau šis suklastotas dokumentas kartu su paraiška dėl projekto „Termofikacinės elektrinės, naudojančios atsinaujinančius energijos išteklius, statyba“ buvo pateiktas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai. Panaudodami suklastotą dokumentą kaltinamieji siekė apgaule bendrovės naudai įgyti 18 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. 

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio miesto apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad už pasikėsinimą apgaule įgyti didelės vertės svetimą turtą ir dokumentų klastojimą baudžiama maksimalia laisvės atėmimo bausme iki aštuonerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas