LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Neteisėtu praturtėjimu įtariamų sutuoktinių byla perduota teismui

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto praturtėjimo, kai automobiliais prekiaujančios įmonės vadovas ir niekur nedirbanti jo sutuoktinė nusipirko nekilnojamąjį turtą, kurio įsigijimo negalėjo pagrįsti teisėtai gautomis pajamomis. Be to, šiame tyrime automobilių prekeiviui pareikšti įtarimai sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimu.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad sutuoktiniai, už 300 tūkst. Lt bendra nuosavybės teise įsigijo butą Palangoje, Vanagupės g. Tokio pirkinio sutuoktiniai negalėjo pagrįsti teisėtomis pajamomis. 

Tyrimo metu taip pat išaiškinta, kad individualiosios įmonės savininkas, prekiaudamas iš Vakarų Europos atgabentais automobiliais, klastojo transporto priemonių pažymas-sąskaitas ir į buhalterinę apskaitą neįtraukė visų gautų pajamų. Nustatyta, kad panevėžietis pirkimo–pardavimo dokumentuose kainą priklausomai nuo automobilio modelio, jo pagamino metų sumažindavo net 10 tūkst. Lt. Pavyzdžiui, realiai pirkėjas už perkamą automobilį sumokėjo 24 tūkst. Lt, o įmonės apskaitoje nurodyta, kad automobilis parduotas tik už 13 tūkst. Lt.

Paskaičiuota, kad vien per pusantrų metų panevėžietis suklastojo 16 parduotų automobilių dokumentus ir nuslėpė daugiau nei 60 tūkst. Lt pajamų. 

Baigta baudžiamoji byla perduota Panevėžio miesto apylinkės teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas