LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Nėštumo ir gimdymo pašalpa – pasipelnymo šaltinis

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyrius atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, siekiant gauti nepagrįstai didelę motinystės pašalpą. Pirminę informaciją apie galimą nusikalstamą veiką pateikė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2006 metų rugpjūčio mėnesį penkis butus daugiabučiame name turinti savininkė įsteigė daugiabučio namo savininkų bendriją „Mūsų butai“. Bendrijos pirmininku buvo išrinktas butų savininkės brolis A. S., kuris kitame FNTT Kauno apskrities skyriaus baigtame ikiteisminiame tyrime kaltinamas apgaulingu apskaitos tvarkymu bei dokumento suklastojimu. 

Atliekamo ikiteisminio tyrimo metu buvo išaiškinta, kad daugiabučio namo savininkų bendrija „Mūsų butai“ nuo pat įsteigimo darbuotojų neturėjo – tik 2007 m. rugpjūčio mėnesį bendrijoje už minimalią algą dirbo vienas asmuo. 2008 m. sausio mėnesį bendrijoje buvo  įdarbinta buvusi pirmininko sutuoktinė V. S. Deklaracijoje apie jos gaunamą atlyginimą buvo nurodyta, kad I ir II ketvirtį buvo mokama po 19 500 litų atlyginimo. Pridėjus kitoje darbovietėje moteriai išmokėtą atlyginimą, paskaičiuota, kad gaunamas maksimalus II ketvirčio vidutinis mėnesinis kompensuojamasis uždarbis pašalpoms apskaičiuoti sudaro 21 210 litų. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyrius V. S. pagal pateiktus dokumentus priskaičiavo daugiau kaip 28 000 litų nėštumo ir gimdymo pašalpą. Pagal galiojančius įstatymus „Sodra“ turėtų mokėti motinystės pašalpą už vaiko iki dvejų metų priežiūros laikotarpį: iki vienų metų – 100 procentų, iki dvejų metų – 85 procentus deklaruotų pajamų, t. y. iš viso daugiau nei 140 000 litų.  Kauno m. apylinkės prokuratūra priėmė sprendimą V. S. laikinai apriboti nuosavybės teises į motinystės pašalpą už vaiko iki dvejų metų priežiūros laikotarpį. Tačiau, gruodžio 12 dieną, Kauno miesto apylinkės teismo teisėjo sprendimu nuosavybės teisių apribojimas buvo panaikintas.

Šiuo metu FNTT Kauno apskrities skyriuje dėl analogiškų nusikalstamų veikų atliekami keturi ikiteisminiai tyrimai.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas