LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Ministras D. A. Barakauskas padėkojo tyrėjams, atskleidusiems organizuotą PVM sukčiautojų grupę

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) vykusios iškilmingos ceremonijos metu pagerbti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie VRM pareigūnai, kurių dėka buvo atskleista organizuota grupė, stambiu mastu sukčiavusi pridėtinės vertės mokesčio (PVM) srityje ir išvengusi daugiau kaip 5 mln. litų PVM sumokėjimo į valstybės biudžetą.

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą pirmojo laipsnio VRM atminimo ženklu „Tėvynės labui“ vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas apdovanojo vidaus tarnybos majorą Dainių Baršauską, vadovavusį atliekant slaptus ir sudėtingus ikiteisminio tyrimo veiksmus su PVM grobstymu susijusioje baudžiamojoje byloje. Antrojo laipsnio VRM atminimo ženklu „Tėvynės labui“ apdovanotas vidaus tarnybos kapitonas Andrejus Malinovskis, kuris tiriant šią bylą reikšmingai prisidėjo prie nusikaltimo atskleidimo.

„Savo ir Vyriausybės vardu nuoširdžiai dėkoju Jums už pasiektus rezultatus, vykdant vieną didžiausių šiais metais tarptautinių operacijų kovoje su organizuotu nusikalstamumu. Savo darbu prisidedate prie to, kad Lietuvos visuomenė būtų saugesnė“, – sveikindamas pareigūnus sakė ministras D. A. Barakauskas.

Po apdovanojimų surengtoje spaudos konferencijoje susirinkusiems žiniasklaidos atstovams buvo pateikta išsami informacija ir detalės apie FNTT tyrėjų atskleistą nusikalstamą organizuotą grupę ir atliekamą tyrimą.

2011–2013 m. veikusi sukčiautojų grupė stambiu mastu vykdė prekybą buitine technika, o nusikaltimams vykdyti ir pridengti buvo įsteigusi ir naudojo 27 Lietuvoje ir 9 užsienyje registruotas įmones. Organizuotos grupės valdomos įmonės buvo naudojamos neteisėtai veiklai ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Lenkijoje.

FNTT pareigūnų kruopštaus darbo dėka tiriant šią bylą buvo nustatytas nusikaltimo mechanizmas, nusikaltimą padariusių asmenų ratas ir jų faktinės buvimo vietos. 2013 m. spalio 16–18 dienomis buvo įvykdyta visų organizuotos grupės narių sulaikymo operacija, kurios metu atlikta daugiau kaip 40 kratų įtariamųjų namuose ir nusikalstamai veiklai vykdyti naudojamose patalpose.

Atlikdami kratas tyrėjai aptiko bunkerį, kuriame buvo slėpta daugiau kaip 0,5 mln. Lt grynųjų pinigų, kaip manoma, įsigytų iš nusikalstamos veiklos. Taip pat buvo rasta įmonių bei asmenų parašų antspaudų, lengvatinio apmokestinimo (ofšorinių) kompanijų dokumentų, prisijungimo prie banko sąskaitų generatorių ir kitų dokumentų bei daiktų, reikalingų nusikalstamai veiklai vykdyti.

Operacijos metu sulaikytas 21 organizuotos grupės narys. Visiems grupės nariams pareikšti įtarimai pagal Baudžiamąjį kodeksą sukčiavimo stambiu mastu, neteisėtos juridinių asmenų veiklos, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo, dėl dokumentų klastojimo ir panaudojimo, dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Šio nusikaltimo organizatoriams Vilniaus m. apylinkės teismas paskyrė kardomąsias priemones – suėmimus. Galimam civiliniam ieškiniui užtikrinti visam įtariamųjų turtui apribota teisė į nuosavybę už daugiau kaip 2 milijonus litų.

Šią savaitę FNTT tyrėjai ir Vilniaus apygardos prokuratūra tęsė tyrimą dėl nusikalstamos organizuotos grupės veiklos ir pradėjo tyrimą dėl pinigų plovimo. Spalio 29 d. tyrėjams atlikus kratas įtariamųjų gyvenamosiose patalpose buvo rasta beveik 100 000 litų grynųjų pinigų suma.

Foto 1 Foto 2
Foto 3 Foto 4

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas