LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Marijampolės verslininkas įtariamas sukčiavimu Europos Sąjungos lėšomis ir nusikalstamu bankrotu

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame prekėms medinius padėklus gaminančios Marijampolės bendrovės direktorius įtariamas sukčiavimu, kai apgaulingai buvo panaudota daugiau nei 300 tūkst. litų Europos Sąjungos lėšų, tyčiniu bendrovės bankrotu ir apgaulingu jos apskaitos tvarkymu.  

Atskleista, kad Marijampolėje veikusios bendrovės vadovas A. T. S. pagal Europos Sąjungos finansuojamą projektą įsigijo medienos pjuvenų džiovimo ir granuliavimo įrenginius. Bendra įsigytų įrenginių vertė siekė daugiau nei 650 tūkst. litų, kurių pusė – daugiau nei 300 tūkst. litų – buvo Europos Sąjungos skirtos lėšos. Atliekant tyrimą surinkta duomenų, kad įsigyti medienos apdorojimo įrenginiai buvo sumontuoti Kazlų Rūdos bendrovėje, tačiau vos pagaminus bandomuosius mėginius, įrenginiai už trečdaliu mažesnę kainą, kiek daugiau nei 430 tūkst. litų, buvo parduoti įmonei, kuri juos vėliau perpardavė Baltarusijos bendrovei. Išaiškinta, kad vykdant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą bendrovės vadovas ne tik sukčiavo, bet ir apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, dėl to nesumokėjo 33 tūkst. litų mokesčių. Bendrovės direktoriaus ir akcininko A. T. S. sprendimu nenaudingai parduoti medienos apdorojimo įrenginiai, kurių dalis įsigijimo buvo finansuota Europos Sąjungos paramos lėšomis, bei 66 tūkst. litų bendrovės lėšų skirta parama sportuojantiems vaikams nulėmė, kad medinius padėklus gaminanti bendrovė tapo nemoki ir kreditoriams padarė daugiau nei 220 tūkst. litų žalą.

Baigta baudžiamoji byla bus perduota Marijampolės rajono apylinkės teismui. Už įvykdytas nusikalstamas veikas Marijampolės verslininkui gresia maksimali iki 8 metų laisvės atėmimo bausmė.
  

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas