LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Lietuvos, Latvijos ir Estijos finansinius nusikaltimus tiriančių institucijos plėtoja glaudų regioninį bendradarbivimą

Rugpjūčio 29–30 dienomis įvyko trijų Baltijos valstybių finansinius nusikaltimus tiriančių institucijų vadovų susitikimas, kuriame aptarti tarptautinio teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo ypatumai, kovos su šešėline ekonomika būdai ir rezultatai.

Pasvalio rajone vykusiame susitikime dalyvavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ir Muitinės kriminalinės tarnybos, Latvijos muitinės kriminalinės valdybos ir Latvijos valstybės pajamų tarnybos Finansų policijos valdybos bei Estijos mokesčių ir muitinės valdybos Tyrimų departamento vadovai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos iniciatyva vykusio susitikimo metu FNTT direktorius atkreipė dėmesį, kad tokie pasitarimai leidžia geriau pažinti vienas kitą. „Tarnybos atskleisti ir tiriami sukčiavimai pridėtinės vertės mokesčių srityje ar nusikalstamu būdu įgytų lėšų ar turto legalizavimas neretai peržengia Lietuvos teritoriją, todėl geri mūsų santykiai ir bendras darbas leidžia operatyviau ir efektyviau kovoti su nusikalstamumu,“ – sakė Kęstutis Jucevičius.

Susitikime Estijos, Latvijos ir Lietuvos teisėsaugos institucijų vadovai aptarė pastarųjų metų veiklos rezultatus ir naujausias tendencijas, išskyrė bendradarbiavimo kovojant su ekonominiais ir finansiniais nusikaltimais darbo prioritetus ir kryptis. Taip pat diskutuota apie galimybes tiriant tarptautinius nusikaltimus mokesčių ir muitų srityje sudaryti bendras jungtines tyrimų grupes ir nutarta stiprinti trijų Baltijos valstybių teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą, teikti tarpusavio pagalbą bei operatyviau keistis turima informacija, kad kova su šešėline ekonomika būtų efektyvesnė.

pasvalys_2013_08_29_30.JPG

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas