LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Klaipėdos teismui perduota keturių sukčiautojų byla

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius baigė ikiteisminį tyrimą dėl daugiau nei pusės milijono litų pridėtinės vertės mokesčio pasisavinimo. Klaipėdos m. apylinkės prokuratūra šią bylą perdavė į teismą. Baigtame tyrime trims Naujosios Akmenės gyventojams ir vienam Klaipėdos gyventojui pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, neteisėtos įmonės veiklos, dokumentų klastojimo perkant ir parduodant medieną uostamiestyje.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad nuo 2002 m. gruodžio mėn. iki 2003 m. rugpjūčio mėn. UAB „Simlairena“ direktorius R. S. kartu su R. M. iš gyventojų nupirko 33 tūkst. 307 kubinius metrus medienos. Rokiškio, Panevėžio, Zarasų ir Tauragės rajonuose mediena iš fizinių asmenų buvo perkama be jokių dokumentų, nesumokant pirkimo PVM, o bendrovės „Simlairena“ buhalterinės apskaitos dokumentuose buvo nurodoma, kad mediena yra įsigyta iš S. Gvozdo individualiosios įmonės. Tačiau pastaroji įmonė jokios ūkinės veiklos nevykdė, ji buvo įsteigta kaip priedanga nusikalstamai veikai vykdyti.

Įsigytą medieną R. S. ir R. M. realizuodavo stambioms medienos pramonės įmonėms, o gautus pinigus pervesdavo į „Simlairena“ sąskaitą.

Tyrimo metu atskleista, kad vykdydamas šią nusikalstamą veiklą R. S. organizavo apgaulingą UAB „Simlairena“ buhalterinės apskaitos tvarkymą. Jis pateikdavo bendrovės buhalterei suklastotus medienos įsigijimo dokumentus, patvirtintus savo parašu, juose fiksuodavo faktiškai neįvykusias ūkines operacijas apie tariamą medienos įsigijimą. Todėl nuo 2002 m. gruodžio mėn. iki 2003 m. rugpjūčio mėn. tyrimą atlikę pareigūnai negalėjo nustatyti UAB „Simlairena“ veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų dydžio. Taip pat nustatyta, kad uždaroji akcinė bendrovė Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikė deklaracijas su neteisingais duomenimis apie įmonės pajamas.

FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai R. M. įtarimus pareiškė todėl, kad  nuo 2002 m. gruodžio mėn. iki 2003 m. rugpjūčio mėn. jis kaip fizinis asmuo, neįsteigęs įmonės, be dokumentų, nemokėdamas jokių mokesčių, tarp jų ir pirkimo PVM, neteisėtai supirkinėjo medieną ir ją realizavo per UAB ,,Simlairena“. Siekdamas nuslėpti savo nusikalstamą veiklą, jis dar klastojo ir finansinius dokumentus.

Šioje prekybos mediena sukčiavimo schemoje dar vienam įtariamajam Naujosios Akmenės gyventojui V. V.  inkriminuojamos nusikalstamos veikos dėl neteisėto juridinio asmens įsteigimo ir dokumentų klastojimo.  FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad įtariamasis V. V. organizavo S. Gvozdo individualiosios įmonės įsteigimą, šios įmonės savininkui nurodydavo, kokias sąskaitas faktūras reikia suklastoti ir kokias pinigų sumas įrašyti į jas.

Įtariamajam S. Gvozdo individualiosios įmonės savininkui pareikšti įtarimai pagal BK 222 str. 1 d. (apgaulingas apskaitos tvarkymas). Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad individualiosios įmonės savininkas vadovavo įmonei, kurios vardu buvo sudarinėjami fiktyvūs sandoriai. 2003 metais, prasidėjus ikiteisminiam tyrimui, šios įmonės savininkas išvyko iš Lietuvos ir pasislėpė nuo tyrėjų. 2005 m. pabaigoje jis buvo sulaikytas Čekijoje ir vadovaujantis išduotu Europos arešto orderiu šių metų gegužės mėnesį pargabentas į Lietuvą.

Pargabenus įtariamąjį į Lietuvą ir atlikus būtinus procesinius veiksmus ikiteisminis tyrimas buvo baigtas ir byla atiduota į Klaipėdos miesto apylinkės teismą. Tyrimo metu nustatyta, kad trys Naujosios Akmenės gyventojai ir klaipėdietis nusikalstamomis veikomis valstybės biudžetui padarė 759 094 Lt žalą, nes nesumokėjo PVM. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija baudžiamojoje byloje yra pareiškusi civilinį ieškinį dėl nesumokėtų mokesčių. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas