LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kauno teisėsaugininkai išaiškino organizuotą sukčiautojų grupę, kurie, įtariama, į valstybės biudžetą nesumokėjo 11 mln. litų PVM ir akcizo mokesčio

Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai kartu su FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnais, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, demaskavo organizuotą grupę, susidedančią iš septynių asmenų.

Remiantis turimais duomenimis, kaunietis, veikdamas organizuotoje grupėje kartu su dviejų jam pavaldžių įmonių darbuotojais, vienos degalinės vadovu bei Lenkijos Respublikos piliečiais sukčiavo ir apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą įsigydami ir realizuodami naftos produktus.

Nusikalstamai veikai vykdyti buvo naudojamos organizatoriaus valdomos dvi Lietuvos Respublikos bei trys užsienio kompanijos. Nusikalstamų veikų organizatoriaus valdomos bendrovės pirkdavo alyvos (impregnanto) ir dyzelio mišinį, kuris klastojant dokumentus buvo realizuojamas kaip dyzelinas.

Organizuotos grupės nariai veikė pagal tokią sukčiavimo schemą: į Lenkijoje ir Vokietijoje esančias perdirbimo gamyklas veždavo akcizinę prekę – dyzeliną, kuriose jį perdirbdavo ir į Lietuvą jau parveždavo tariamai neakcizinę prekę – alyvą (impregnantą), tačiau realiai tai buvo akcizinė prekė - alyvos ir dyzelino mišinys. 

Pargabenę į Lietuvą minėtą mišinį, kuris dokumentuose būdavo deklaruojamas kaip alyva, jį realizuodavo veiklos nevykdančioms įmonėms, o iš tikrųjų kaip dyzeliną pardavinėdavo degalinėse. Parduodami dyzeliną klastodavo dokumentus ir juose nurodydavo, jog jį bendrovės įsigijo iš Kipre ir Jungtinėje Karalystėje registruotų ir vieno iš įtariamųjų valdomų bendrovių.
,,Taigi dvi Lietuvos Respublikos įmonės į valstybės biudžetą galimai nesumokėjo apie 11 mln. Lt PVM ir akcizo mokesčių“, - kalbėjo ikiteisminį tyrimą atliekantys Kauno teisėsaugos pareigūnai.

Padedant Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams, praėjusią savaitę buvo sulaikyti septyni įtariamieji, atliktos kratos, paimti kuro mėginiai.

Atliekant kratas įtariamųjų namuose rasta apie 120 tūkst. litų grynųjų pinigų, veiklos nevykdančių įmonių antspaudai.

Be to, vienoje iš degalinių rasta apie 30 t naftos produkto, neatitinkančio gazolių kategorijos, t.y. netinkamo automobilių naudojimui.

Pažymėtina, jog areštuota įtariamųjų turto už 3 mln. litų.

Kauno miesto apylinkės teismas leido penkis iš įtariamųjų suimti 14 parų, kitus du – 2 mėn.

Kauno apygardos prokuratūros informacija

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas